Hírek
2012. Március 08. 08:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: Corvinus Rádió
Hetedével kevesebb migráns került kézre Győr-Moson-Sopron megyében
Hetedével kevesebb illegális migránst fogtak el tavaly Győr-Moson-Sopron megyében, mint egy esztendővel korábban. Más útvonalak népszerűbbé váltak.
Tavaly 507 határsértőt gyűjtöttek be régiónkban, ami 70-nel kevesebb, mint az előző évi adat. Komárom-Esztergom megyei 160-as szám viszont több mint ötszöröse az egy évvel korábbinak és az év utolsó hónapjaiban nyolcvan embert próbáltak meg Kőszeg térségében Ausztriába juttatni. Mindez azt jelzi, hogy megyénket egyre inkább elkerülik a migránsok, s ahogy a szakemberek mondják, újraélednek a korábbi "alvó" útvonalak.
Tavaly legnagyobb számban afgánok menekültek, de ők is fogynak Győr-Moson-Sopronban: tavalyelőtt 162-t, tavaly 77-et fogtak el. A koszovói migránsok száma egy év alatt 101-ről 50-re csökkent. Ugyanennyi volt tavaly a magát török állampolgárnak valló próbálkozók száma, ez viszont duplája a 2010-es adatnak.
Nőtt azon pakisztániak száma, akik Győr-Moson-Sopron megyéből próbáltak Ausztriába jutni, kilencről 37-re, továbbá 18-18 palesztin és marokkói kísérelte meg illegálisan átlépni a határt; előbbiek száma 29-vel kevesebb, mint egy évvel korábban, utóbbiaké viszont megkétszereződött.
Tavaly 27 embercsempészt fogtak el, ami nagyjából megfelel az utóbbi évek átlagának.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 16. 08:06, vasárnap | Helyi
Emlékfát ültettek a győri Apáczai Csere János Karon
Emlékfát ültettek a győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán.Ezzel indult a Tanítók Napja, amelynek középpontjában a pedagógia sokszínűsége állt.
2025. Március 16. 07:10, vasárnap | Helyi
Újabb fertőszentmiklósi beruházásban a WHB
A WHB tavaly novemberben adta át Fertőszentmiklóson a Velux csarnoképületét, és már az idei évben is nyert el új munkát: a cég fertőszentmiklósi telephelyén az A2-es irodaépület rekonstrukciós munkáit végezheti el.
2025. Március 15. 09:10, szombat | Helyi
A győri állatkert szakértői is segítik az agrárképzést
A Széchenyi István Egyetem bevonja turisztikai, mezőgazdasági és állattudományi képzéseibe a győri állatkert szakértőit
2025. Március 15. 08:14, szombat | Helyi
Ezzel a kalkulátorral előre kiszámolható a gépjárműadó összege
Megkezdte a gépjárműadóval kapcsolatos határozatok kiküldését a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.