Hírek
2015. Augusztus 08. 17:54, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőig lehet jelentkezni pótfelvételire
Hétfőig és kizárólag elektronikus úton nyújthatnak be pótfelvételi kérelmet azok a diákok, akiket az általános felvételi eljárásban nem vettek fel, vagy akik az idén nem jelentkeztek felsőoktatási intézménybe.
A pótfelvételi eljárásban egyetlen intézmény egyetlen képzését lehet megjelölni.
A pótfelvételi során kizárólag önköltséges képzések indulnak, ez alól kivételt jelentenek a magyar egyetemek, főiskolák határon túli képzései, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem képzései. Az eljárás díja 5 ezer forint, amelyet szintén a fenti határidő lejártáig kell befizetni.
Ha a felsőoktatási intézmények alkalmassági, gyakorlati vizsgát vagy - elsősorban mesterképzésekben - felvételi vizsgát írnak elő, akkor azt a pótfelvételi hirdetményben jelzik és közlik az időpontját is. Az idő rövidsége miatt a vizsgára külön behívólevelet általában nem küldenek.
A pótfelvételi keretében meghirdetett szakok esetében a ponthatárok nem lehetnek alacsonyabbak a július 23-án meghatározottnál, ha a szakot korábban az általános eljárásban is meghirdették, illetve a jogszabályi minimumnál (alapképzésen és osztatlan mesterképzésen 280, felsőoktatási szakképzésen 240, mesterképzésen 50), ha a képzést az általános eljárásban nem hirdették meg.
A ponthatárokat előreláthatólag augusztus 26-án hirdetik ki, ekkor dől el, ki került be az általa megjelölt képzésre. A felvettek a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a ponthatárok kihirdetése után a felsőoktatási intézménytől kapják meg szeptember első napjaiban.
A felsőoktatásba jelentkező 105 ezer diák közül az általános felvételi eljárásban idén mintegy 72 ezret vettek fel, ami lényegében megegyezik a tavalyi arányokkal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni
A falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni - jelentette ki a miniszterelnök, aki szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban a kormány kistelepüléseket támogató programjairól számolt be.
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: jó hír a falvaknak a Magyar falu program bővítése
A Magyar falu program újabb pályázatain lehet a falusi kisboltok, vegyeskereskedések, kocsmák működtetésére, templomok felújítására többmilliós támogatásokat igényelni
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai-orosz megállapodás tiltja a hazánkat ellátó energia-infrastruktúra támadását
Az amerikai-orosz megállapodás világosan kimondta a Magyarországra irányuló energia-infrastruktúra támadásának tilalmát, ami egybevág hazánk nemzeti érdekeivel, mivel így jelentősen mérséklődtek az ellátásbiztonsági kockázatok
2025. Március 27. 06:00, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: szélesíthetik az árrésstop alá tartozó termékek körét
Amennyiben más, az árrésstop alá nem tartozó termékeknél emelkedés következik be, akkor \"szélesíteni fogjuk az árrésstop alá tartozó termékeknek a körét\"