Hírek
2025. Szeptember 02. 07:08, kedd | Helyi
Hétfőtől módosult a tűzgyújtási tilalom
Az elmúlt napok esőzéseinek köszönhetően egyes területeken mérséklődött a tűzveszély, ezért szeptember 1-től országos szinten megszűnik a tűzgyújtási tilalom.
Nyolc vármegyében, ahol továbbra sem hullott elegendő csapadék, a korlátozás érvényben marad
Bár az országos tilalmat visszavonják, a tűzgyújtási tilalom továbbra is fennáll az alábbi vármegyékben, ahol nem hullott elegendő csapadék:
- Bács-Kiskun
- Békés
- Borsod-Abaúj-Zemplén
- Csongrád – Csanád
- Hajdú-Bihar
- Heves
- Jász-Nagykun-Szolnok
- Szabolcs-Szatmár-Bereg
Fontos kiemelni, hogy a tilalom feloldásával érintett vármegyékben a tűzveszély továbbra sem szűnt meg. A szabadtéri tüzek túlnyomó többsége emberi gondatlanság következménye, ezért a Nébih arra kéri a lakosságot, hogy továbbra is körültekintően járjanak el, különösen erdők közelében és száraz növényzettel borított területeken.
(forrás: portal.nebih.gov.hu/fotó: illusztráció, pexels)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi
Lassulni tanítanak a „kacifántosok”
December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.
2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi
Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók
Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.
2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi
Íme a győri advent
A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.
2025. December 06. 08:09, szombat | Helyi
Van egy kis időd? Elviszed sétára a menhelyi kutyákat?
Téli sétáltatókra ismét nagy-nagy szükség van! – olvasható a Győri Állatmenhely Facebook-oldalán.
