Városlista
2026. április 6, hétfő - Vilmos, Bíborka

Hírek

2012. Március 16. 14:09, péntek | Kék hírek
Forrás: STOP / MTI

Hiába a tilalom, erdő-, avar- és bozóttüzekhez vonultak a tűzoltók

Hiába a tilalom, erdő-, avar- és bozóttüzekhez vonultak a tűzoltók

Az országos tűzgyújtási tilalom ellenére szinte egymás után lobbant lángra több erdős, cserjés terület - zömmel az emberi felelőtlenség miatt - csütörtökön Pest megyében; estig 64 ilyen riasztást kaptak a tűzoltók.

Közölte a megyei katasztrófavédelem igazgatóhelyettese.

Szabó János elmondta: az erdő-, avar- és bozóttüzek oltásához Sóskút, Tápióbicske és Kakucs-Csévharaszt térségében kellett hármas, kiemelt fokozatú riasztást elrendelni (Sóskúton több tíz hektáron égett az aljnövényzet), míg Diósdnál kettes fokozatnak megfelelő készültségben vonultak a tűzoltók egy hasonló szabadtéri tűzesethez.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek

Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében

Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton

2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek

Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben

A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek

Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.

2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek

Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.