Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2016. Szeptember 08. 18:00, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI-V

Hibabejelentő applikációt fejlesztett az E.ON

Hibabejelentő applikációt fejlesztett az E.ON

A közvilágítási hibák gyors és egyszerű bejelentését szolgálja, de akár más közműszolgáltatók hibáinak jelzésére is továbbfejleszthető az a mobiltelefonos applikáció, amelyet Nagykanizsán mutatott be az E.ON Hungária Zrt

Tímár Ákos, az E.ON City programiroda munkatársa azt mondta: olyan egyszerű alkalmazást fejlesztettek, amely közvilágítási hibák bejelentését teszi lehetővé úgy, hogy fotót és szöveges üzenetet is küldhet a bejelentő, s mindehhez automatikusan társul a jelzett hely GPS-koordinátája. A mobiltelefonok mindhárom operációs rendszerében elérhető applikáción történő hibajelzéseket a http://www.varosszerviz.hu weboldalon egy térkép is összesíti, de a bejelentő maga is visszajelzést kap a jelzésének feldolgozásáról és a hibaelhárításról.

Mint hozzátette: az áramszolgáltató mobilalkalmazása továbbfejleszthető, vagyis más közműszolgáltatók és városüzemeltető cégek is csatlakozhatnak hozzá, Győrben, a várossal együttműködve például nemcsak a közvilágítási, hanem más közterületi hibát is jelezni lehet majd.

Várfalvi Ferenc, az E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt. nagykanizsai üzemének vezetője hozzátette: az egyhónapos tesztüzem után először Nagykanizsán vált elérhetővé a szolgáltatás, ami ha elterjed, gyorsabbá válik a hibák elhárítása is. A dél-zalai indulást követően még ebben az évben további 69 településen teszik elérhetővé az alkalmazást.
Tímár Ákos ezzel kapcsolatban elmondta: az E.ON jelenleg mintegy 2200 településen működteti a közvilágítási rendszert, de azért ezt a 70 települést választották ki elsőként, mert ezekről érkezik a hibabejelentések 80-90 százaléka.
Egyházi Nikoletta, a társaság szóvivője az MTI kérdésére hozzátette: az applikáció ötlete a cégen belülről származik, a kifejlesztésébe azonban egy informatikai céget is bevontak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.