Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2012. Február 08. 10:30, szerda | Helyi
Forrás: Vezess.hu

Hibridfejlesztésre készül a győri Audi? Megerősítették az értesülést

Hibridfejlesztésre készül a győri Audi? Megerősítették az értesülést

Érdekes állásajánlatra bukkant az Audi karrieroldalán a vezess.hu. A hirdetésben elektromos- és hibridhajtású járművek fejlesztésére keresnek mérnököt.

Aki "A külföldi fejlesztő-központokkal szorosan együttműködve fejleszti és optimalizálja a hajtásláncba integrált villamos gépeket, továbbá részt vesz az ehhez kapcsolódó gyártási folyamatok és technológiák kidolgozásában. E munkakörben Önnek lehetősége nyílik a jövő elektromos- és hibridhajtású járműveinek fejlesztésében való részvételre." - olvasható a honlapon.

Fejlesztés igen, gyártás nem?

A győri Audi sajtóosztályán a hibridfejlesztés előkészítését megerősítették, de hibridhajtások gyártásáról nincs szó - válaszolták a vezess.hu megkeresésére. Öt mérnököt vesznek fel a tavasz folyamán és küldenek ki Ingolstadtba, az Audi központjába, ahol az elektromos hajtások fejlesztését tanulmányozzák. A cél a győri bázis kompetenciájának megteremtése arra az esetre, ha elektromos motorok fejlesztésére kellene pályázni a konszern más mérnöki központjai ellenében.

Ez az idő talán nincs is olyan távol, és merészebb fantáziával elképzelhető, hogy ennél több is történhet Győrben. Beszállítói körökből lapunk úgy értesült, hogy megkezdődhet a lehetséges partnerek feltérképezése is, akik beszállítóként részt vennének a hibrid- és elektromos hajtásrendszerek gyártásában. A portál hangsúlyozza, hogy ez feltételezés.
4, 5, 6, 8, 10 és 12 hengeres motorok

Győr az Audi, egyben a Volkswagen-konszern súlyponti motorgyára. Az AUDI HUNGARIA MOTOR Kft. tavaly összesen 1 883 757 motort gyártott, 14,3 százalékkal felülmúlva a 2010-es mennyiséget.

Összesen 1 399 506 négyhengeres Otto- és dízelmotor, 4434 öthengeres Otto-motor (pongyolábban benzines), 447 835 hathengeres és 27 201 nyolchengeres erőforrás készült. 2011-ben Győrben 4320 tízhengeres és 461 db V12-es motor hagyta el a gyártósort. A vállalat munkatársai 39 480 autót szereltek össze, ami 2010-hez képest 2,4 százalékos emelkedés - közölte az Audi a tavalyi év eredményeiről.

Győrből jön a négyajtós A3

A megyeszékhely a TT, az A3 Cabrio és az öthengeres RS3 összeszerelése mellett autógyárként is fontosabb szerephez jut a lépcsőshátú A3 megjelenésével. Több mint 900 millió eurós (262,8 milliárd Ft) beruházással épül a teljes gyártási folyamatot lefedő új járműgyár, amelyben présüzem, karosszériagyártás, fényezőüzem és szerelde is működik.

A földmunkák során naponta több mint 20 ezer köbméter földet mozgattak meg, a bruttó építési terület 44 focipálya nagyságú•l, összesen 160 000 köbméter betont és 35 000 tonna acélt használtak fel az építkezéshez, a• készülő gyár területén • 6,1 km új út épült.

Évi 125 000 autó készül majd 2013-tól, köztük az új A3 limuzinváltozata. A beruházáshoz kapcsolódóan 2100 főt vesz fel a cég. A létszám az elmúlt évben 1200 fővel bővült, december 31-ei állás szerint 7322 munkatárs dolgozott az Audinál.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.