Városlista
2025. március 16, vasárnap - Henrietta

Hírek

2018. Május 11. 07:21, péntek | Külföld
Forrás: mti

Holtan találtak lőtt sebekkel hét embert, köztük négy gyereket Ausztráliában

Holtan találtak lőtt sebekkel hét embert, köztük négy gyereket Ausztráliában

Holtan találtak lőtt sebekkel hét embert, köztük négy gyereket Ausztráliában - adta hírül pénteken a helyi rendőrség.

A tömeges gyilkosság Osmingtonban történt, Perth városától 270 kilométerre délre. A rendőrség első vizsgálata alapján úgy tűnik, hogy a gyilkos, vagy gyilkosok magukkal is végeztek. Öt holttest egy épületben volt, kettő pedig azon kívül. A rendőrök két lőfegyvert találtak a helyszínen.

Ausztráliában a lőfegyverrel elkövetett bűnesetek száma jelentősen csökkent azután, hogy 1996-ban egy férfi 35 emberrel végzett, a kormány pedig emiatt több millió fegyvert kobozott el, vagy vásárolt meg tulajdonosaiktól, és megszigorította az árusítás feltételeit.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.