Hírek
2020. Június 09. 12:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Hosszú fegyházbüntetésre ítélték a huszonéves jászkiséri rablókat
Jogerősen többéves fegyházbüntetésre ítélte a Szolnoki Törvényszék azt a két huszonéves fiatalembert, aki 2018 novemberben kirabolt egy férfit a nyílt utcán Jászkiséren
– tájékoztatta a Szolnoki Törvényszék kedden az MTI-t. A közlemény szerint 2018. november 14-én éjjel a vádlottak előbb pillangókéssel megfenyegették a sértettet, hogy leszúrják, ha nem ad pénzt, majd – miután ez nem hatott – megverték.
A két férfit felfegyverkezve, társtettesként elkövetett rablás miatt ítélték el. A büntetett előéletű elsőrendű vádlott 8 év, büntetlen előéletű társa 5 év fegyházat kapott. A törvényszék ezzel helybenhagyta a Jászberényi Járásbíróság elsőfokú ítéletét - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
