Hírek
2018. Március 29. 11:12, csütörtök | Külföld
Húsz év után elárvereznek egy Van Gogh- festményt
Legutóbb az 1990-es években árvereztek el Van Gogh-festményt Párizsban, ezért nagy eseménynek számít, hogy júniusban a művész egyik fiatal kori alkotására lehet majd licitálni.
Az Artcurial kortárs művészeti osztályának egyik vezetője azt mondta, hogy ezen a képen látható Van Gogh festészetének valamennyi jellemzője.
"Húsz év óta először árvereznek el Párizsban Vincent van Gogh-képet, egy 1882-ben festett fiatalkori alkotást, a Raccomodeuses de filets dans les dunes (Hálót javító nők a dűnéken) című képét." - írta az Artcurial árverési ház.
"A június 4-i árverés nagy eseménynek számít, mivel egyre kevesebb Van Gogh-kép van forgalomban, évente világszerte legfeljebb kettőt vagy hármat bocsátanak árverésre." - mondta Bruno Jaubert, az Artcurial kortárs művészeti osztályának egyik vezetője.
„A mű Van Gogh 1880-ban kezdődött pályafutásának legelejéről származik, két évvel később festette, 29 éves korában. A képen látható Vincent festészetének valamennyi jellemzője, így a táj kezelése, ahol nagy helyet kap a föld, illetve az alaposan kidolgozott ég. Ez Vincent egyetlen, ebben a korszakában festett tájképe, a barbizoni és a hágai iskola befolyásának példája.” - mondta Bruno Jaubert.
A táblára rögzített, papírra festett olajfestményt jelenlegi tulajdonosa, egy európai műgyűjtő nyolc éven át 2015-ig kölcsönözte az amszterdami van Gogh múzeumnak.
A képet a montreali és a hágai múzeum is kiállította 1960 és 2010 között. Az eladás előtt a kép látható lesz az Artcurial párizsi kiállítótermében, majd Brüsszelben és New Yorkban.Legutóbb az 1990-es években árvereztek el van Gogh-festményt Párizsban, a Jardin a Auvers (Kert Auvers-ben) 10 millió dollárért kelt el.
Június 4-én az Artcurial elárverezi Paul Gauguin öt festményét, amelyek 1876 és 1887 közötti megalkotásuk óta most először szerepelnek a műtárgypiacon. Azóta a Favre-Tassier gyűjtemény részei.
Forrás: origo.com
Kép: twitter.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
