Hírek
2021. Január 04. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hűvösebbre, helyenként téliesebbre fordul az időjárás
Többször várható havas eső, hó, a hétvégén pedig már mínusz 10 fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn túlnyomóan borult idő várható. Délutánra a Kisalföld kivételével mindenütt megszűnik a csapadék. Késő délutántól viszont ismét elered az eső a Tiszántúlon. A leghidegebb órákban 0 és plusz 5, napközben plusz 4 és 10 Celsius-fok között alakul a hőmérséklet.
Kedden többnyire erősen felhős, párás, helyenként ködös idő lesz, de napközben átmenetileg kissé elvékonyodik a felhőzet. Eleinte keleten többfelé, majd egyre inkább csak északkeleten, estétől pedig délnyugaton, nyugaton várható eső, az Alpokalján havas eső, a hegyekben havazás is lehet. A minimumhőmérséklet 0 és plusz 5, a maximumhőmérséklet plusz 3 és 8 fok között valószínű.
Szerdán hajnalban és este többfelé, napközben szórványosan várható eső, északon, északnyugaton havas eső, a hegyekben havazás is lehet. Néhol a szél is megerősödhet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 2 és 9 fok között alakul.
Csütörtökön kezdetben többfelé, majd északkeleten várható vegyes halmazállapotú csapadék; a Dunántúlon inkább havas eső, hó, keleten eső, havas eső, a hegyekben hó valószínű. A szél többfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A minimumok mínusz 2 és plusz 3, a maximumértékek plusz 1 és 6 fok között alakulnak.
Pénteken és szombaton is változóan felhős lesz az ég. Számottevő csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban pénteken általában mínusz 5 és plusz 1, szombaton mínusz 10 és mínusz 4 fok között alakul a hőmérséklet, de a havas, szélvédett tájakon hidegebb is lehet. Pénteken napközben 0 és plusz 5, szombaton mínusz 2 és plusz 3 fok közé melegszik a levegő.
Vasárnap már helyenként előfordulhat havazás. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 10 és mínusz 4, a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
