Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2011. Október 11. 14:00, kedd | Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata

Ideiglenes forgalomkorlátozás baleseti szimuláció miatt

Ideiglenes forgalomkorlátozás baleseti szimuláció miatt

2011. október 13-án 11:00 és 14:00 óra között egy baleseti szimulációs bemutató miatt lezárják az Eszperantó út Tihanyi Árpád út és Mészáros Lőrinc út közötti szakaszát.

A forgalomkorlátozás ideje alatt a Tihanyi Árpád úton a Lidl áruház bejáratáig az áruházba érkezők hajthatnak csak be, egyébként a lezárt útszakaszra mindennemű járművel behajtani tilos. A Lidl áruház tehát a rendezvény ellenére látogatható.

A Rotary Club és Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a területen az alkohol és drogfogyasztás veszélyeinek kihangsúlyozását szolgáló baleseti szimulációt tart október 13-án, csütörtökön 12 órai kezdettel.

A baleseti szimuláció célja: drámai eszközökkel rádöbbenteni a jogosítványuk megszerzése közelében álló fiatalokat az alkoholos és más tudatmódosító szerek hatása alatti vezetés beláthatatlan, nem ritkán tragikus következményeire. A Rotary a világ több országában mutat be hasonló szimulációs történeteket, Győr városa pedig kiemelt hangsúlyt fektet a prevencióra, a fiatal korosztályt megcélzó, figyelemfelkeltő kampányokra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.