Városlista
2025. március 25, kedd - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2016. November 25. 15:44, péntek | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Ideje felkészülni a veszélyekre!

Magyarországra is megérkezett a tél, az ezzel együtt járó veszélyekre ideje időben felkészülni.

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársai összegyűjtötték azokat az alapvető információkat és teendőket, amelyekkel jelentősen csökkenthető az év ezen időszakára jellemző balesetek száma:

Otthon– a lakás vagy ház melegét biztosító kazánokat és kályhákat csak rendeltetésüknek megfelelően használjuk, valamint gondoskodjunk a szakember által történő rendszeres karbantartásukról. A mobil hőforrásokat – legyen szó gázzal vagy elektromos árammal működőről – ne hagyjuk sokáig felügyelet nélkül üzemelni és mindig távolítsuk el az éghető anyagokat, tárgyakat a közelükből. Az otthonunk és lakókörnyezetünk közelében rendszeresen takarítsuk el a lehullott havat és gondoskodjunk a jégmentesítésről.

Közlekedés– a gyalogosoknak és az autósoknak egyaránt változtatni kell a közlekedési szokásaikon. A nedves, csúszós útfelületek miatt lassul a forgalom, bekövetkezhetnek kisebb-nagyobb balesetek, hosszabbodik a menetidő. A gépjárműveket a télnek megfelelően készítsük fel a használatra (téligumi, hólánc, mobiltelefon-töltő, láthatósági mellény, GPS vagy térkép, működő fényszórók, a szokásosnál több üzemanyag).

Munkahely és szabadidő– előfordulhat, hogy napközben az előre jelzetthez képest jelentősen változik az időjárás, ezért mielőtt hazaindulnánk a munkából, tájékozódjunk az aktuális időjárásról és az utak állapotáról. A szabadidős programok során is ez a legfontosabb teendő, legyen szó szabadtéri vagy fedett helyszínről. Bárhová is megyünk ebben az időszakban, mindig legyen nálunk egy feltöltött mobiltelefon, hogy baj esetén segítséget tudjunk kérni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 25. 09:08, kedd | Helyi

Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső

Idén is a 200 méter egyesre helyezi a hangsúlyt a kenus Takács Kincső, aki tavaly nyolcadik lett ebben a számban a párizsi olimpián.

2025. Március 25. 08:13, kedd | Helyi

Olvasmányélmények a falakon

Ex Libris címmel nyílt meg Horváth Ákos grafikusművész kiállítása a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarában.

2025. Március 25. 07:11, kedd | Helyi

Változások a vasúti menetrendben: figyeljünk a vonataink indulását

Ne megszokásból utazzunk Budapest felé- kéri a MÁV. Március 24-től május 9-ig ugyanis módosul egyes S10-es, G10-es, S12-es személyvonatok és a soproni, szombathelyi InterCityk menetrendje a győri fővonalon.

2025. Március 24. 09:07, hétfő | Helyi

Értékes vetélkedő az értékekről

Megtartották a Fedezd fel vármegyénk kincseit! – Hungarikumok és Megyerikumok című honismereti vetélkedő megyei döntőjét győri Gárdonyi Géza Általános Iskolában.