Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2022. Augusztus 25. 09:15, csütörtök | Helyi

Idén is lesz Állatkertek Éjszakája

Idén is lesz Állatkertek Éjszakája

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg az Állatkertek Éjszakáját, országszerte tíz különböző állatkertben, vadasparkban, állatos bemutatóhelyen. Az eseményre augusztus 26-án, a nyár utolsó péntek estéjén kerül sor.

A kezdeményezés országos programként 2012-ben indult, jóllehet néhány állatkertben alkalmilag már korábban is tartottak különféle esti programokat. Az elmúlt években az Állatkertek Éjszakája hagyománnyá vált, a sokféle különleges programra évről évre ellátogatnak az állatkert- és állatbarátok, illetve azok, akik az állatok életének és az állatkertek világának rejtett titkaira is kíváncsiak.

Idén a Magyar Állatkertek és Akváriumok Szövetségének tagjai közül összesen tíz intézményben lesznek programok az Állatkertek Éjszakáján:

  • Budakeszi Vadaspark;
  • Fővárosi Állat- és Növénykert (Budapest);
  • Kecskeméti Vadaskert;
  • Miskolci Állatkert és Kultúrpark;
  • Nagyerdei Kultúrpark (Debrecen)
  • Pécsi Állatkert;
  • Szegedi Vadaspark;
  • Veresegyházi Medveotthon;
  • Veszprémi Állatkert;
  • Xantus János Állatkert (Győr)

Mutatjuk a győriprogramokat
A győri állatkert is számos programmal készü holnap estére, a kilátogatókara, oroszlánüvöltés az éjszakában, némán cserkésző szemek villogása a bokrokból, vágtató paták dobogása, vízcsobogás és megannyi izgalmas, vagy félelmetes élmény vár – közölte az Intézmény.

  • 17:00 – 21:30 TapiZOO
  • 17:00- 21:00 Kulisszák mögöt
  • 18:00 Zoo show

Állati találkoZOO:

  • 19:30 – 19:45 Bubu az uhu
  • 20:30 – 2045 Kimcsi a vadászgörény

Ragadozók vacsorája!

  • 19:00 tigris
  • 20:00 oroszlán
  • 21:00 vadkutya

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi

Győri labdarúgó is díjazottak között

A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.

2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi

Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát

Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.