Hírek
2017. Január 04. 14:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Idén várhatóan 100 ezer új autó talál gazdára itthon
Az idén várhatóan 100 ezer új személygépjárművet helyeznek forgalomba, míg a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) célkitűzése, hogy ez a szám érje el az évi 120-130 ezret
- mondta az MGE ügyvezető elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán. Erdélyi Péter szerint az egyesületnek nincsenek irreális elvárásai, ugyanis a 10 millió lakosú Belgiumban évente 600 ezer, a 8 milliós Ausztriában pedig évente több mint 300 ezer új autót helyeznek forgalomba.
Hozzátette: a piacnak el kell jutnia arra a pontra, amikor az import az egész autóparkra fiatalító hatással van.
Kérdésre válaszolva kifejtette: az Európai Unió átlagában 9,7 év a gépjárműpark életkora, Magyarországon ez most a 14 évhez közelít, ami azért probléma mert a mintegy 3 millió személyautóból álló géppark kétharmada 11 évnél idősebb.
Egy egészséges, jó gazdasággal rendelkező, jó módú országban általában vagy nincs használtautó-import, vagy kevesebb, mint a fele az új autó értékesítésnek, Magyarország még nem tart itt, mert a használtautók importja jelentősen meghaladja az újat - fogalmazott az MGE ügyvezető elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
