Hírek
2013. Április 25. 15:34, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Kontinensünk időjárását egy, a nagyjából az 55. szélességi kör mentén hullámzó frontálzóna osztja ketté. Ettől északra nagy kiterjedésű ciklon alakítja az időjárást: többnyire felhős az ég, és többfelé esik az eső. Délen ugyanakkor magasnyomás hatására többnyire derült, napos, eseménytelen az idő. Az említett frontvonaltól délre 20, 26 fok közé melegszik fel délutánra a levegő, míg északabbra csak 8, 16 fok a jellemző csúcshőmérséklet, sőt Skandinávia északi tájain még ennél is hidegebb van.
Péntek estig a Kárpát-medence időjárását az említett anticiklon határozza meg, marad a napos idő és további melegedésre számíthatunk.
Várható időjárás péntek estig:
------------------------------
Zavartalanul napos vagy gyengén felhős lesz az idő. Reggelig gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, majd pénteken a délnyugati szél már többfelé megélénkül, északnyugaton meg is erősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet szeszélyes területi eloszlásban általában 5 és 12 fok között várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 28 fok körül alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
