Hírek
2013. Szeptember 26. 15:46, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Dél-Európában még nyárias az idő. A többnyire anticiklonális hatásoknak köszönhetően sokat süt a nap, és a hőmérséklet csúcsértéke még többfelé a nyarat idézi. A Földközi-tenger menti országokban 26 és 32 fok közé melegszik fel délutánra a levegő, a legmelegebb továbbra is Délkelet-Spanyolországban van. Ugyanakkor a kontinens nyugati partjainál - középpontjával az Atlanti-óceán felett - ciklon örvénylik, és ciklon található már napok óta Északkelet-Európában is. A nyugati ciklon egyelőre lényegesen nem szól bele a szárazföld időjárásába. Az északkeleti ciklon azonban nagy terület időjárását alakítja; hatására sokfelé borult az ég, hideg van, és néhol már havazik. Sekély ciklon található középpontjával a Benelux-államok felett is. Ez a ciklon az elkövetkező 24-36 során délkelet felé helyeződik, hátoldali áramlási rendszerében az északkeleti hideg levegő a Kárpát-medencét is eléri. Pénteken térségünkben több fokkal mérséklődik a felmelegedés.
Várható időjárás az ország területén péntek estig:
---------------------------------------------------
Csütörtökön a napos időszakok mellett nagyrészt a felhős idő lesz a jellemző, szórványosan várható zápor, délnyugaton és északkeleten egy-egy zivatar is lehet. Pénteken az ország délnyugati harmadán erősen felhős lesz az ég, nyugaton és délen eső, zápor is valószínű, másutt változóan felhős, többnyire napos időre számíthatunk. Kezdetben a nyugati, majd az északnyugati szél többfelé megerősödik, főként zápor, zivatar környezetében átmenetileg viharossá is fokozódik. Pénteken napközben már mérsékelt lesz a változó irányú szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű, de főként Nógrád, Heves megyében, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén nyugati felén a szélvédett, derült területeken talajmenti fagy várható.
A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken többnyire 13 és 17 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld
Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat
Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
