Hírek
2022. Július 20. 18:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Időseket átverő bűnbandát kapcsolt le a rendőrség
Engedélyek nélkül üzemeltetett idősek otthonába felvett, ápolásra szoruló emberek vagyonát kicsaló bűnszövetség hat kecskeméti és egy kiskunhalasi tagját vették őrizetbe a rendőrök kedden.
Horváth Erika, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferensének szerdai tájékoztatása szerint a kecskeméti idősek otthonát egy négy főből álló család üzemeltette.
Az otthon lakóinak egy részét a csapat szociális munkásként dolgozó tagja, egy 59 éves kiskunhalasi nő kutatta fel. Az ápolásra szoruló betegeket összehozta az otthon üzemeltetőivel, akik később különböző megtévesztő módszerekkel megszerezték a náluk lakó idős emberek vagyonát.
A nyomozók kedden négy település tizenkét helyszínén csaptak le a társaságra. Mindenhol kutatást tartottak, és nagyobb mennyiségű készpénzt, mobiltelefonokat, ékszert és személyautót foglaltak le. A tettestársakat különösen nagy kárt okozó, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett csalással gyanúsítják, akik hosszú időn át, szorosan együttműködve csaltak ki pénzt idősektől.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 30. 08:49, vasárnap | Belföld
NAV: a gépjárműadó befizetésénél is érdemes a mobilapplikációt választani
A gépjárműadó befizetésénél is érdemes a NAV mobilapplikációját választani, a NAV-Mobilt azoknak is célszerű letölteni, akiknek gondot okoz az egyösszegű befizetés, hiszen itt az akár 5 havi pótlékmentes részlet is igényelhető
2025. Március 30. 08:48, vasárnap | Belföld
Meghosszabbítja az Energiaügyi Minisztérium az elektromos autókra kiírt pályázatát
Meghosszabbítja a Energiaügyi Minisztérium a vállalati e-autó támogatási programot - jelentette be a tárca parlamenti államtitkára szombaton közösségi oldalán.
2025. Március 30. 08:46, vasárnap | Belföld
Életbe lépett a nyári időszámítás, előre kellett állítani az órákat
Ma lép életbe a nyári időszámítás, az órákat hivatalosan vasárnap hajnali kettőkor három órára állítják előre. Az óraátállítás néhány belföldi és nemzetközi vonat, helyi és helyközi buszjárat menetrendjét érinti.
2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld
Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek
A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.