Hírek
2015. Július 16. 11:44, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoGyőr
Így barnulhatunk egészségesen – Szolárium tippek
A strandszezon egyre közelebb van, ilyenkor még időben vagyunk ahhoz, hogy egy kis alapszint szerezzünk a nyárra. Nem csak esztétikai szempontból lehet választani a mesterséfes barnulást, így csökkentjük a veszélyes leégés kockázatát.
Az új, minőségi szolárium gépek már nem égetnek, és a bőrünk számára kímélő módon barníthatjuk magunkat. A mesterséges fény gyorsabban barnít, így nincs szükség órákon át tartó napozásra ahhoz, hogy a bőrszín egyenletes, aranybarna színt nyerjen, ráadásul télen sem kell lemondani használatáról. Ugyan gyorsabban érhető el mesterséges fénnyel az egyenletes barnulás, a bőrszín hamarabb elveszíti barna árnyalatát, az UVB sugarak hiánya miatt.
Sok mindent mondanak a szakértők, egyrészről világos bőrűeknek 10-20 alkalom ajánlott egy évben. Sötétebb bőrűeknek, akár 30-40 is reális. Persze ez függ a szolárium fajtájától, a napozással töltött idővel. Az is nagyon fontos, hogy szolárium és napozás nem egyezethető össze, ugyanis fokozottan növeli a bőrrák kockázatát és öregíti a bőrt. Arra is figyeljünk, hogy két szolizás közt teljen el minimum 48 óra, és ne váljon hobbivá bőrünk barnítása. A szoláriumnak a negatív hatások mellett számtalan jótékony hatása is van, így ha nem visszük túlzásba és betartjuk az előírásokat, akkor egészségünkre is válhat.
A szoláriumáz nem ajánlott annak:
-túlságosan fehér vagy érzékeny bőrű.
-szőke vagy vörös hajú.
-túlzottan szeplős.
-áldott állapotban van.
-nagyon sok anyajeggyel rendelkezik.
-gyógyszert szed (olyan gyógyszert, mely a bőrt fényérzékennyé teszi).
-túl fiatal.
-túlságosan pattanásos (mert bár egyes esetekben a meleg és a fény megoldást jelenthet, mégis sokaknál pontosan az ellenkezője következik be, s a pattanások belesülvén a bőrbe hegesedést okoznak).
A legtöbb európai túl kevés D vitamint kap, különösen a téli hónapokban, mivel ilyenkor a napfény kevés UV fényt tartalmaz.
Kevés UV fény = D-vitamin hiány, lehetséges következményei: csontritkulás szív, érrendszeri panaszok, autoimmun betegségek, angol kór, mellrák, prosztatarák, vastagbélrák.
Sok UV fény = káros hatások: leégés, bőröregedés, napallergia (fotokontakt allergia), csalánkiütés (urticaria solare), bőrrák (basalioma).
Tehát a napozás, szoláriumozás lehet jó is és káros is. Ha felelősséggel és tudatossággal végezzük, mindegyiket nem lehet probléma. Mindemellett ajánlott legalább évente egyszer bőrgyógyászhoz menni, hogy megnézzék az anyajegyek állapotát.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 22. 09:11, péntek | Helyi
Hamarosan kérhető a háziorvosoktól az idei Covid-oltás
Oltópontok helyett idén a háziorvosoktól kérhetik a páciensek a frissített covid-oltást – közölte Müller Cecília országos tisztifőorvos a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján.
2024. November 22. 08:14, péntek | Helyi
Sorban állnak az autósok a gumisoknál Győrben is
Szinte megrohamozták a gumiszervizeket az autósok Győrben.
2024. November 22. 07:15, péntek | Helyi
Egyetemisták segíthetnek megoldani a fekvőrendőr-kérdést
Győrújfalun az Akácos utcában fekvőrendőrt szeretnének az ottlakók gyalogátkelőhellyel és sebességkorlátozó táblával.
2024. November 21. 09:16, csütörtök | Helyi
Használt tűzoltóautóra gyűjtenek a rajkai tűzoltók
Még augusztusban keresték meg a rajkai tűzoltókat az ausztriai Breitenau községből, hogy eladnák az ottani lánglovagok a tulajdonukban lévő Mercedes-Benz Sprinter gépjárművüket.