Városlista
2024. december 23, hétfő - Viktória

Hírek

2015. Július 16. 11:44, csütörtök | Helyi
Forrás: infoGyőr

Így barnulhatunk egészségesen – Szolárium tippek

Így barnulhatunk egészségesen – Szolárium tippek

A strandszezon egyre közelebb van, ilyenkor még időben vagyunk ahhoz, hogy egy kis alapszint szerezzünk a nyárra. Nem csak esztétikai szempontból lehet választani a mesterséfes barnulást, így csökkentjük a veszélyes leégés kockázatát.

Az új, minőségi szolárium gépek már nem égetnek, és a bőrünk számára kímélő módon barníthatjuk magunkat. A mesterséges fény gyorsabban barnít, így nincs szükség órákon át tartó napozásra ahhoz, hogy a bőrszín egyenletes, aranybarna színt nyerjen, ráadásul télen sem kell lemondani használatáról. Ugyan gyorsabban érhető el mesterséges fénnyel az egyenletes barnulás, a bőrszín hamarabb elveszíti barna árnyalatát, az UVB sugarak hiánya miatt.

Sok mindent mondanak a szakértők, egyrészről világos bőrűeknek 10-20 alkalom ajánlott egy évben. Sötétebb bőrűeknek, akár 30-40 is reális. Persze ez függ a szolárium fajtájától, a napozással töltött idővel. Az is nagyon fontos, hogy szolárium és napozás nem egyezethető össze, ugyanis fokozottan növeli a bőrrák kockázatát és öregíti a bőrt. Arra is figyeljünk, hogy két szolizás közt teljen el minimum 48 óra, és ne váljon hobbivá bőrünk barnítása. A szoláriumnak a negatív hatások mellett számtalan jótékony hatása is van, így ha nem visszük túlzásba és betartjuk az előírásokat, akkor egészségünkre is válhat.

A szoláriumáz nem ajánlott annak:

-túlságosan fehér vagy érzékeny bőrű.
-szőke vagy vörös hajú.
-túlzottan szeplős.
-áldott állapotban van.
-nagyon sok anyajeggyel rendelkezik.
-gyógyszert szed (olyan gyógyszert, mely a bőrt fényérzékennyé teszi).
-túl fiatal.
-túlságosan pattanásos (mert bár egyes esetekben a meleg és a fény megoldást jelenthet, mégis sokaknál pontosan az ellenkezője következik be, s a pattanások belesülvén a bőrbe hegesedést okoznak).

A legtöbb európai túl kevés D vitamint kap, különösen a téli hónapokban, mivel ilyenkor a napfény kevés UV fényt tartalmaz.

Kevés UV fény = D-vitamin hiány, lehetséges következményei: csontritkulás szív, érrendszeri panaszok, autoimmun betegségek, angol kór, mellrák, prosztatarák, vastagbélrák.

Sok UV fény = káros hatások: leégés, bőröregedés, napallergia (fotokontakt allergia), csalánkiütés (urticaria solare), bőrrák (basalioma).

Tehát a napozás, szoláriumozás lehet jó is és káros is. Ha felelősséggel és tudatossággal végezzük, mindegyiket nem lehet probléma. Mindemellett ajánlott legalább évente egyszer bőrgyógyászhoz menni, hogy megnézzék az anyajegyek állapotát.

Címkék: napozás, tippek

Ezek érdekelhetnek még

2024. December 22. 09:14, vasárnap | Helyi

Fidesz-KDNP Győr: „Pintér Bence három hónap után már a város csődjéről beszél”

Változtatás nélkül közöljük a Fidesz-KDNP győri frakciójának sajtóközleményét.

2024. December 22. 08:16, vasárnap | Helyi

Jelenleg párhuzamosan használható még a két alkalmazás

Fontos változás lép életbe az elektronikus ügyintézésben: 2025. január 16-tól megszűnik az eddig ismert ügyfélkapus azonosítás

2024. December 22. 07:11, vasárnap | Helyi

Mosonmagyaróvár: karácsonyi ebédre várják a helyieket a városházán

Szabó Miklós polgármester meghívta Mosonmagyaróvár lakóit egy közös karácsonyi ebédre december 23-án, hétfőn délben a városháza udvarára. Háromszáz adag étellel várják a város vezetői az ide ellátogató helybeliket.

2024. December 21. 09:13, szombat | Helyi

Visszamenőlegesen kapják meg a megemelt fizetésüket a képviselők

A karácsonyi hangulatot kár volt keresni a győri képviselő-testület utolsó ülésén, éles vitákkal tarkított közgyűlés után visszamenőlegesen megemelték a képviselők fizetését