Hírek
2023. Július 03. 07:15, hétfő | Helyi
Így változik a hulladékudvarok rendje hétfőtől
A hulladékgazdálkodás rendszere a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. szervezésében úlius 1-től megújul, ezel együtt jelentős változások lépnek életbe a győri és Győr környéki hulladékudvarok rendjében.
Győrben és térségében továbbra is a GYHG látja el a lakossági hulladékszállítási és hulladékgazdálkodási feladatokat. A cég tájékoztatása szerin a hulladékszállítás napjában a lakosságnál és a közületeknél nem lesz változás, a kukákat ugyanazon a napon kell reggel hat órára kitenni ürítésre, mint ahogy eddig történt. Ugyancsak a megszokott helyeken és az eddig is alkalmazott ürítési gyakorisággal állnak rendelkezésre a városban a szelektív hulladékgyűjtő szigetek, ahol a műanyag, papír, üveg és fém csomagolóanyagokat lehet díjmentesen, válogatva elhelyezni.
A nagy változás a hulladékudvarokban jön
- Hétfőtől Győrben heti 40 óráról heti 48 órára bővül a Pápai úti, a Nép utcai, a Szitásdomb úti, a Homoksori úti, Ötház úti és a Reptéri úti hulladékudvarok nyitva tartása, ezek a létesítmények a megszokott napokon 8 és 18 óra között, vasárnap 10 és 18 óra között lesznek látogathatók. A sashegyi hulladékudvar hétfőn és kedden 10 és 14 óra között, szerdától vasárnapig 10 és 18 óra között tart majd nyitva
- A hulladékudvarba beszállítani kívánt hulladékot az udvarban hulladék fajtánként mérlegelni kell, ezért a szolgáltató azt kéri, hogy a behozni kívánt anyagokat már válogatva, mérlegelhető formában hozzák el az ügyfelek
- A folyamatos kiszolgálás érdekében a győri hulladékudvarokban egyszerre két beszállítást végző jármű tartózkodhat
- A hulladékudvarba az utolsó beszállítás megkezdése zárás előtt húsz perccel lehetséges
- A jogosultság igazolása továbbra is lakcímkártya, a közszolgáltatásról szóló hulladékdíj számla vagy a korábban kiadott Győr kártya szolgál.
- A hulladékudvarok továbbra is a lakosság kiszolgálására működnek, a hulladékudvarokban a jövőben is háztartási mennyiségben történik a befogadás. A hulladékudvarok mennyiségi befogadási rendje ide kattintva érhető el.
A GYHG egyébként a győri hulladékudvarokban plusz személyzetet alkalmaz a gördülékeny átállás érdekében, ugyanakkor előfordulhat, hogy a hulladékudvari beszállítás több időt vesz majd igénybe, mint korábban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
