Hírek
2016. Február 12. 08:03, péntek |
Belföld
Forrás: MTI - fotó: hirado.hu
Illegális bevándorlás: a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak
A kormány szeretne megegyezni az ellenzékkel a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatos alaptörvény-módosításról, de \"a biztonság kérdésében nincs helye kompromisszumnak\"
- mondta a kormányszóvivő az M1 aktuális csatorna műsorában csütörtök este. Kovács Zoltán arra hívta fel a figyelmet, hogy tavaly tavasszal az MSZP azt állította, a migráció kérdése nem valós probléma, a kormány "találta ki". Jelezte: amikor a kormány kezdeményezte a jogszabályok szigorítását, a honvédség bevetésének lehetőségét, a kerítésépítést, az ellenzék - de különösen a baloldal - úgy reagált, hogy azokra nincs szükség.
Arra a kérdésre, hogy a tartanak-e nemzeti konzultációt, esetleg népszavazást a terrorveszélyhelyzettel kapcsolatban, a kormányszóvivő úgy válaszolt: ez attól függ, sikerül-e dűlőre jutniuk az ellenzékkel, meg tudják-e győzni őket, hogy a felelősséget nekik is vállalniuk kell "az ország, a magyarok biztonsága érdekében". Hozzátette: ha nem, akkor meg fogják találni "a leghatékonyabb módszert, amellyel az emberek véleményét ki lehet kérni".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot
Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak
