Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2015. Szeptember 15. 14:52, kedd | Külföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:

Illegális bevándorlás - Németországot bírálta a cseh belügyminiszter

Illegális bevándorlás - Németországot bírálta a cseh belügyminiszter

Németország \\\"nem konzisztens\\\" politikája jelenleg a migrációs válság megoldásának legnagyobb problémája, vélekedett Milan Chovanec cseh belügyminiszter a Twitter közösségi hálón kedden nyilvánosságra hozott bejegyzésében

A cseh belügyminiszter német kollégája, Thomas de Maiziere keddi nyilatkozatára reagált, miszerint az Európai Uniónak csökkentenie kellene a támogatási pénzek kifizetését a strukturális alapokból azon országoknak, amelyek elutasítják a kompromisszumot a menekültkvóták ügyében.

"A migráció megoldásának jelenleg legnagyobb problémája Németország nem konzisztens politikája. Ezt a tényt a szomszédok irányában tett erőfitogtatás sem fedi el!" - olvasható a miniszter bejegyzésében.

A prágai sajtó szerint a cseh kormánynak az sem igen tetszik, hogy Németország, miután korábban azt állította, hogy minden menekültet befogad, hétfőn váratlanul ideiglenes jelleggel felújította az ellenőrzéséket az osztrák-német határon. A csehek attól tartanak, hogy a migránsok egy része ezután esetleg Csehországon keresztül próbálkozhat meg eljutni Németországba.

A támogatási pénzek esetleges megvonásának gondolatát, ami már korábban is felmerült, a cseh politikai pártok gyakorlatilag egyhangúlag bírálták és elutasították. Martin Konvicka, az Iszlámellenes Blokk nevű mozgalom vezetője kedden úgy fogalmazott, hogy Németország viselkedése "kétarcú", és azt állította, hogy a migrációs válságot "éppen a német kormány váltotta ki".

Csehország, akárcsak a visegrádi csoport többi országa, elutasítja a kötelező menekültkvótákat. Milan Chovanec ezt az álláspontot képviselte az uniós belügyminiszterek hétfői brüsszeli találkozóján is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld

Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában

2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld

Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában

Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.

2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll

A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön

2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld

Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison

Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.