Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2026. Április 20. 08:23, hétfő | Helyi

Ingyenes szelektív hulladékgyűjtés indul további győri társasházaknál

Ingyenes szelektív hulladékgyűjtés indul további győri társasházaknál

Folytatja a győri GYHG az ingyenes szolgáltatásfejlesztést.

A csomagolóanyagok otthoni gyűjtésébe 2026. tavaszán azokat a győri társasházakat kapcsolja be, amelyeknél hetente egyszer ürítik a vegyeshulladék gyűjtőedényeit. A kényelmes szolgáltatás a most csatlakozóknak is ingyenes.

Jellemzően a négylakásosnál nagyobb, de a tízemeletes lakótelepi tömböknél kisebb házakban, összesen 699 címen indul tavasszal az új, ingyenes szolgáltatás több mint 3 800 darab új kuka kihelyezésével Győrben. A szolgáltatásfejlesztéshez az új, szabványos 240 literes sárga fedeles kukákat a MOHU Zrt. biztosítja. Az ingyenes szolgáltatásnak köszönhetően már a négylakásosnál nagyobb társasházak lakói is kényelmesen helyezhetik el a háztartásukban keletkező csomagolóanyagokat. – Cégünk munkatársai korábban igényfelmérést végeztek a házak, lakóközösségek ügyeit intéző társasházkezelőknél. A csatlakozási szándékukat kifejező házkezelőket a győri GYHG dolgozói a napokban megkeresik az általuk megadott telefonszámon a kukák kiszállításával, átvételével, ürítési napjával kapcsolatos egyeztetés céljából. Az új kukák kiszállítása 2026. április 20-án kezdődik, majd az igényeknek megfelelően folyamatosan történik. A sárgafedeles, szelektív hulladékgyűjtő kukákat Győrben kéthetente ürítik majd. Az új kukákba dobott hulladékot ürítés előtt ellenőrzik, mert azok kizárólag a műanyag, papír és fém csomagolóanyagok otthoni gyűjtésére szolgálnak, a szelektíven gyűjtött hulladék újrahasznosítókhoz kerül – mondta el Benedek Dávid, a győri GYHG szolgáltatásvezetője, aki azt is elmondta, hogy a vissza nem váltható üveg csomagolásokat továbbra is a szelektív hulladékgyűjtő szigetek edényeiben lehet elhelyezni, a visszaváltható műanyagflakonokat és üvegeket a MOHU Zrt. csomagolóanyag gyűjtő automatáiban tehetjük pénzzé.

A GYHG április 20-tól kezdi meg a sárga fedeles kukák kiszállítását a szelektív hulladék gyűjtésébe újonnan bekapcsolt társasházakhoz.

A kényelmes és ingyenes szolgáltatás, a csomagolóanyagok otthoni gyűjtésének bevezetéseként a győri GYHG mintegy 15 000 darab sárga fedeles kukát osztott ki 2025. tavaszán Győrben. Ezzel a győri családi házaknál és a négylakásos vagy annál kisebb lakóközösségeknél vált elérhetővé a szolgáltatás. Ugyanekkor a győri zártkertekben zsákos gyűjtéssel vette kezdetét a csomagolóanyagok otthoni elszállítása, majd a vidéki települések lakótelepein ugyancsak elindult a szolgáltatás. 2025. őszén a cég munkatársai nagy kampánymunkában 101 vidéki településen összesen 34 515 darab kukát juttattak a lakossághoz a helyi önkormányzatok segítségével.

2026. tavaszán azon győri társasházak következnek, ahol hetente egyszer ürítik a ház vegyes kukáit, ebbe a körbe tartoznak a négylakásosnál nagyobb, de a tízemeletes lakótömböknél kisebb társasházak. A nagyobb lakótelepi tömböknél, ahol a vegyes kukák ürítése heti kétszer vagy háromszor történik, ott az eddig megszokottak szerint a szelektív szigeteken lehet elhelyezni a csomagolási hulladékot. Ezen területeken a szolgáltatás fejlesztését 2027-re tervezi a cég, és ezzel teljes körűvé válhat a lakosság számára a csomagolóanyag otthonról történő begyűjtésének modern rendszere.

(Forrás, fotó: GYHG)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.