Hírek
2012. December 13. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Injekció sündisznó tüskéből
Az emberek általában igyekeznek elkerülni a sündisznókat, orvosi kutatók azonban nemrég elkezdtek érdeklődni a tüskés teremtmények iránt, kifejezetten a tüskéiket kezdték el tanulmányozni annak reményében, hogy fájdalommentesebb injekciókat és jobb orvosi kötőanyagokat hozzanak létre - írja a Fox News.
A Massachusetts Institute of Technology és a bostoni Női Kórház szakemberei arra törekszenek, hogy a sündisznó tüskéit kötőanyagok, injekciós tűk készítésére használják fel. A tudósokat az észak-amerikai sündisznó ihlette meg. Ezeknek ugyanis egy 4 mm vastagságú 'fedő' van a tüskéjük végén, ami mikroszkopikus anyaggal van borítva és amit más állat bőrébe kerülve rendkívül nehéz eltávolítani.
Annak reményében, hogy hasznosítsák a tű azon tulajdonságát, hogy könnyen jut be, de nehezen jut ki a bőrből, a tudósok létrehoztak egy olyan mechanikus eszközt, amely utánozza a tüskét.
A sündisznó tüske a kevésbé fájdalmas injekciós tűk kifejlesztéséhez vezethet, valamint jobb orvosi kötőanyagok megalkotásához ad támpontot a kutatóknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát
Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is
