Hírek
2019. Szeptember 03. 07:30, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek kockázata
Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek veszélye, a gyerekek körülbelül egy hónap alatt szoknak vissza a vakációból a tanév kötöttségeibe
- erről beszélt az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője az M1-en hétfő este.
Oberling József elmondta, hogy a gyerekekkel kapcsolatos baleseti statisztikák sokat javultak az elmúlt három évtizedben. A rendszerváltás idején még évente több mint 140 gyermek vesztette életét közlekedési balesetekben, manapság négy-hat. A gyermeksérültek aránya évente 100-200 közötti. Csak 10-15 százalékuk szenved egyedüllétkor balesetet, túlnyomó többségüket felnőtt felügyelete alatt, felnőtt hibájából éri sérülés - mondta a szakember.
Jelenleg a gyermekekkel kapcsolatos magyar közlekedési statisztikák sokkal kedvezőbbek, mint az EU átlaga - jegyezte meg Oberling József.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
