Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2025. November 26. 08:28, szerda | Helyi

Ismét a Széchenyi-egyetemen tartották a Formula Student Symposiumot

Ismét a Széchenyi-egyetemen tartották a Formula Student Symposiumot

A Formula Student-sorozatban világszerte több száz hallgatói csapata dolgozik azon, hogy a lehető legjobb együléses járművet építse meg.

Most ismét a Széchenyi István Egyetemen tartották a Formula Student Symposiumot, amelyen kilenc ország több mint 250 hallgatója vett részt.

Kilenc ország több mint 250 hallgatója vett részt a Formula Student versenyautó-fejlesztő sorozat legjelentősebb szakmai fórumán, a tizenegyedik alkalommal megtartott Formula Student Symposiumon a Széchenyi István Egyetemen. A november 14. és 16. közötti rendezvényen a bajnokság húsz csapatának tagjai tanulhattak a világ elismert mérnökeitől, a motorsport és az autóipar neves képviselőitől – számolt be róla a Széchenyi István Egyetem.

Mint közölték, a Formula Student-sorozatban világszerte több száz egyetem hallgatói csapata dolgozik azon, hogy a lehető legjobb együléses járművet építse meg. A versenynaptár fejlesztési ciklusába tökéletesen illeszkedik a Formula Student Symposium, amelyet tizenegyedik alkalommal rendezett meg nemrég az egyetem. A háromnapos eseményen a motorsport világszerte elismert mérnökei és az autóipar neves szakemberei adtak elő a hallgatóságnak.

A megnyitón dr. Dogossy Gábor, a Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Karának dékánja elmondta: szerencsés helyzetben vannak, mert két csapat is indul a Formula Student-bajnokságban: a negyventagú SZEngine a mezőny egyetlen motorfejlesztő gárdájaként először áll rajthoz saját konstrukcióval,

míg a nyolcvantagú Arrabona Racing Team számos nemzetközi sikerrel a háta mögött, már elektromos hajtáslánccal néz szembe az új szezonnal.

Tumpek Barna, az eseményt támogató győri Audi Hungaria járműfejlesztés szilárdság, élettartam és termikus stabilitásért felelős szervezeti egységének vezetője kiemelte: a vállalat számára kimagaslóan értékes az a tapasztalat, amit a hallgatók a Formula Student-sorozatban szereznek. A járműipar – mint hozzátette – jelenleg paradigmaváltásban van, és ez a kihívás sokkal könnyebben kezelhető, ha a szakemberek alapos tudással, valamint kiváló együttműködési készségekkel rendelkeznek.

A Széchenyi-egyetemmel együttműködésben számos képzési programot valósítanak meg, amelyek szintén a minőségi szakember-utánpótlásra fókuszálnak.

(Fotó: Adorján András/Széchenyi István Egyetem)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.