Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2025. Június 15. 09:09, vasárnap | Helyi

Ismét bajnoki címért indul a győri SZEnergy Team

Ismét bajnoki címért indul a győri SZEnergy Team

Bemutatták nemrég idei autójukat a győri SZEnergy Team egyetemistái, akik ismét indulnak Európa legnagyobb energiahatékonysági versenyén.

A széchenyis csapat egymás után háromszor győzött egymás után, mind a háromszor világrekorddal.

Egymás után háromszor nyerte meg Európa legnagyobb energiahatékonysági versenyét a Széchenyi István Egyetem SZEnergy Teamje, ráadásul mindegyik esetben világrekorddal. A napokban mutatták be idei autójukat, amellyel most Lengyelországban igyekeznek megvédeni a címet – számolt be róla az egyetem.

A Shell Eco-marathon a legnagyobb energiahatékonysági verseny, amin a győriek 309 km/kWh-s eredményt értek el. Ez azt jelenti, hogy egy 100 wattos izzó tízórányi használatának megfelelő energiával 309 kilométer megtételére volt képes járművük, és ezzel 41 kilométerrel többet hoztak ki a jármű teljesítményéből, mint a második helyezett Toulouse-i Egyetem. Kétszer győztek az önvezető versenyen is, maguk mögé parancsolva Milánói vagy a Müncheni Műszaki Egyetemet, mindkét számban újra indulnak idén a címért. Az idei Shell Eco-marathont a lengyelországi Kamień Śląski-ban, a Silesia Ringen rendezik, ez a csapat számára kettős évforduló lesz, mivel 20 éves idén a SZEnergy Team, míg a Shell Eco-marathonra negyvenedik alkalommal kerül sor. Idén az elektronikai részleggel együttműködve megalkottak egy új kormányt, amelyen a gombpozíciókat is újragondolták, és ergonomikusabb formatervet készítettek.

Dr. Friedler Ferenc professzor, az intézmény rektora, tudományos elnökhelyettese a program megnyitóján azt mondta:

„a győri hallgatók nemcsak megterveztek egy kitűnő járművet, hanem az elvégzett szimulációkkal a lehető legjobbra csiszolták annak teljesítményét. Rámutatott, különleges értéket jelent a csapatként elért sikerük, hiszen fejlesztőként diplomaszerzésüket követően is másokkal együtt dolgozva tudnak majd igazán eredményesek lenni.”

A SZEnergy Team csapatvezetője, Für Balázs összefogalójából kiderült: négy részlegben dolgoznak a folyamatokon: a gépészeti részleg elsősorban a különböző járműszerkezetek tervezésével és fejlesztésével, valamint ezek gyártásával és összeszerelésével foglalkozik. Az elektronikai a teljes mértékben saját fejlesztésű elektronikai rendszerét, az autonóm járművek részleg az autó önvezető funkcióiért felelős. És ott a marketing- és menedzsmentrészleg, amely egybefogja a csapatot, végzi a grafikai tervezést, a rendezvényszervezést és szervezi a közösségimédia-megjelenést, a szponzorációt.

Fotó: Miklós Balázs/ Széchenyi István Egyetem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi

Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!

A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.

2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi

Három alpolgármestere van már Pintér Bencének

Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.

2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi

Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között

Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.

2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi

Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO

A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.