Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2025. Május 13. 09:09, kedd | Helyi

Ismét döntőben az ETO!

Ismét döntőben az ETO!

Nagy csatában szerezték meg a három pontot a Puskás Akadémia vendégeként az ETO FC Győr hölgyei, ami azt jelenti, hogy az alapszakasz győzteseként várhatják a bajnoki döntő mérkőzéseit.

Az alapszakasz utolsó fordulójában, a bajnoki fináléról döntő mérkőzésen, a hazai csapatnak két eredmény is megfelelt, míg a győri együttesnek csak a győzelem jelenthetett “arany csatát”.
Az ETO nagy lendülettel kezdett, és kis túlzással, negyedóra alatt eldönthette volna a találkozót: White kétszer is ziccerbe került, mindkét alkalommal már csak a kapussal állt szemben, ám a hazaiak finn hálóőre bravúrral hárított. A 26. percben aztán megtört a jég, Vida remek jobboldali beadására Kocsán robbant be, aki közelről a hálóba fejelt 0-1.
A 34. percben egy kitűnő győri akció után, kapu előtti kavarodást követően Kocsán közeli lövését a gólvonalról mentették szögletre a védők. Fordulás után gyorsan növelték előnyünket, egy baloldali akció után a hazai védelem nem tudott felszabadulni, Vida elé pattant a labda, ki 10 méterről, fordulásból a hálóba lőtt 0-2. Sajnos nem sokáig örülhettek a kétgólos vezetésnek, hiszen szinte középkezdésből egy jobboldali beadás után a mezőny talán legalacsonyabb játékosa, Nagy L. fejelt a kapu oldalába 1-2. Aztán a 63. percben újra visszaállhatott volna a kétgólos előny, egy szögeltet követő kavarodás után Frajtovic fejére pattant a labda, ám a szerb válogatott azt már nem tudta irányítani, így a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret. Ezután mindkét csapat folyamatos cserékkel próbált frissíteni, Puskás Akadémia mindent elkövetett az egyenlítésért, de a győri lányok hősies küzdelemben végül megszerezték a győzelmet, ami egymás után negyedszer is bajnoki döntőt ért.
A remek hangulatban, több száz győri szurkoló biztatása mellett a Pancho Arénában végig az ETO irányította a rangadót, és végül, a látottak alapján megérdemelten került a bajnoki fináléba. Sok idejük nincs az ünneplésre, hiszen csütörtökön 19 órakor már megkezdődik a bajnoki finálé, aminek első felvonásában Győrött ETO-Ferencváros arany csatára kerül sor.

Dörnyei Balázs: – Négy év, nyolc döntő! Büszke vagyok a csapatra, gratulálok mindenkinek, akiezekért a sikerekért dolgozott. Ma még örülünk, de utána már keményen készülünk a bajnoki fináléra!

Forrás, fotó: eto.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.