Hírek
2018. Május 22. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Ismét elfogtak egy olasz kutyacsempészt Zalában
Harmincegy kölyökkutyát zsúfolt egy személyautó csomagtartójába egy olasz férfi, aki ellen állatkínzás miatt indult eljárás Zalában - közölte a rendőrség honlapján hétfőn a megyei rendőr-főkapitányság.
A járőrök szombat reggel, az M70-es autóút csörnyeföldei pihenőjénél ellenőrizték az olasz rendszámú személyautót, melynek csomagterében több tucat kiskutyát találtak. A kutyáknak nem volt egyedi jelölése és az olasz férfi az állategészségügyi kiskönyveket sem tudta bemutatni.
Az olasz férfi a Magyarországon vásárolt állatokat ivóvíz és élelem nélkül szállította. A rendőrök megítélése szerint ha ilyen körülmények között viszik tovább a kölyökkutyákat, akkor károsodhatott volna az egészségük.
A hatósági állatorvos vizsgálata alátámasztotta az állatkínzás bűncselekményének gyanúját, ezért a rendőrök a kutyákat lefoglalták, majd átadták egy állatvédő szervezetnek.
A 41 éves olasz sofőr ellen állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
