Hírek
2020. Február 07. 16:03, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét rekordot döntöttek a turisták Spanyolországban
Spanyolország ismét rekordszámú turistát fogadott tavaly - derült ki a spanyol ipari, kereskedelmi és turisztikai minisztérium internetes oldalán olvasható jelentésből.
A spanyol statisztikai hivatal legfrissebb adatai szerint a dél-európai országba 83,7 millió külföldi turista látogatott el 2019-ben, 1,1 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
A legtöbben, 18 millióan az Egyesült Királyságból érkeztek. Németország 11,2 millió turistával a második, Franciaország 11,1 millióval a harmadik helyre került a ranglistán.
Ahogy már évek óta, tavaly is Katalónia volt a turisták legfőbb úti célja, mintegy 19,4 millióan választották. A kelet-spanyolországi autonóm közösséget a Baleár-szigetek és a Kanári-szigetek követi 13,7 millió és 13,1 millió látogatóval.
A külföldi turisták 92 millió eurót meghaladó összeget költöttek Spanyolországban a múlt évben - állapította meg a jelentés, hozzátéve, hogy ez 2,8 százalékos növekedés egy év alatt.
Isabel Oliver turizmusért felelős államtitkár szerint a rekord turistaszám az ágazat dinamizmusát mutatja egy olyan esztendőben, amikor a Brexit és a brit Thomas Cook utazási iroda csődje is nehézséget okozott. Ennek alapján bíznak abban, hogy Spanyolország az idén is a nemzetközi turizmus élvonalában képes maradni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
