Hírek
2011. Október 05. 13:30, szerda |
Helyi
Forrás: MRFK Győr
Ismét rendőrkézen a „hulladék kalózok”
Október elsején szombaton, ismét illegális hulladék „halom” látott napvilágot Kunsziget határában.
A helyi gátőr tájékoztatta a Győri Rendőrkapitányság öttevényi körzeti megbízottját, hogy a Natura 2000 tájvédelmi körzetbe szeméthalmot pakolt le ismeretlen elkövető. A szabadnapos rendőr szolgálatba helyezve magát sietett a helyszínre. Az illegális „hulladékhegy rakó” egy köbméter, főként virágkereskedésből származó dolgokat, virágcserepeket, papír- és nejlonzsákokat, valamint olajos kannát helyezett el a tájvédelmi körzetben. A szeméthalomban többek között egy ott „felejtett” dokumentum is „árulkodott” a lerakott kupac tulajdonosáról.
Ugyanezen a napon, Abdáról is érkezett bejelentés a körzeti megbízottnak arról, hogy a település határát valaki „hulladékudvarnak” nézte. Az illegális szemétlerakó mintegy négy köbméter hulladékától szabadult meg, mint utóbb kiderült, három nappal korábban. A fehér autóval érkező férfi és nő televíziót, műanyag hulladékot, neoncsövet, almatúrákat „dobott ki” járművéből. Az autó mozgását térfigyelő kamera rögzített.
A körzeti megbízottnak mindkét estben sikerült azonosítani az elkövetők személyét. Velük szemben hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt indul eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Helyi
Tehetséggondozásért miniszteri köszönet – 39 pedagógus részesült Köbüki ösztöndíjban
2026. Március 15. 07:06, vasárnap | Helyi
Befektetői életműdíj a Danának
A Dana Hungary Kft. a 2025-ös „Év Befektetője” gála keretében átvehette a Befektetői életműdíjat.
2026. Március 14. 08:22, szombat | Helyi
Mi kell ahhoz, hogy válogatott legyen egy sportoló?
Rangos, Q1-es besorolású nemzetközi sporttudományi folyóiratban (Sports) jelent meg Ruppert Bálint, a Győri ETO KC Akadémia erőnléti edzője által vezetett kutatás.
