Hírek
2012. Április 26. 19:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Revita TV
Itt az Innovell - VIDEO
Elkészült az Innovell. Bemutatta új fejlesztésű autóbuszát a győri székhelyű Kravtex-Kühne csoport.
A Credo Innovell helyközi kivitelű járművére az alkotók szerint lesz kereslet a volán társaságok részéről, ám a gyár továbbra is raktárra termel. Busztender - ügyben ugyanis egyelőre semmi fejlemény sincs, vagyis a 600 Kravtexes dolgozó munkahelye még mindig veszélyben van.
Sorakoznak a buszok a Kravtex Kft. üvegpalotája előtt. A Citadell solo és csuklós, az Econell és a vállalat legújabb modellje a leginkább városközi közlekedésre alkalmas Innovell. A konstruktőrök számtalan újítást vezettek be a Volán társaságok véleménye alapján. Kedvező fogyasztású a modell, nagyobb lett a csomagtér, immár 4,5 köbméter, megnövelték a sofőrfülkét, de természetesen, ami a legfontosabb az utasoknak is igyekeztek még komfortosabbá tenni a járművet.
Hiába az új fejlesztés, hiszen a múlt héten kiderült a Kravtex-Kühne csoport nagyjából egy éve raktárra gyártja buszait, merthogy nincs kinek eladni őket. Jelenleg 100 jármű áll a vállalat telepén és további 35 készül. A gyár egy hónapos türelmi időt adott magának, és ha addig nem írnak ki új buszvásárlási-tendert, akkor könnyen elképzelhető, hogy nagyjából 600 dolgozótól meg kell válniuk. Az ügyben múlt hét óta hivatalosan nem történt előrelépés, pedig a Volán társaságok részéről lenne kereslet új buszokra.
A minden igényt kielégítő Credo Inovell csütörtökön mutatkozik be a nagyközönségnek a 9. Buszfesztiválon a Tököli reptéren.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 09:12, péntek | Helyi
Széchenyi-díjas lett a győri egyetem professzora
Prof. dr. Neményi Miklós, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja,
2025. Március 21. 08:11, péntek | Helyi
Harc a drogok ellen: pedagógusoknak tartottak előadást
A Győr-Moson-Soproni Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakembere a tanári karnak tartott előadást.
2025. Március 21. 07:11, péntek | Helyi
Nem találtak újabb fertőzött állatot
Nem találtak eddig újabb fertőzött állatot a ragadós száj- és körömfájás kisbajcsi azonosítása óta. Erről Nagy István agrárminiszter nyilatkozott.
2025. Március 20. 09:12, csütörtök | Helyi
Most pörög fel igazán a haltelepítés
Kezelt vizein ezen a héten nagyszabású haltelepítést tervez a megyei horgász szövetség.