Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2017. December 08. 12:10, péntek | Belföld

Itthon épül Európa legnagyobb imamalma

Itthon épül Európa legnagyobb imamalma

Januárban kezdődik Európa legnagyobb imamalmának építése a Négy Nemes Igazság Alapítvány jóvoltából, a Ság-hegyen.

Kedd este a Blitz Galériában 100 kortárs alkotó munkáját árverezték el, hogy összejöhessen az építéshez szükséges 50 millió forint.

Az imamalmot az emberek nagyon szeretik, és sokan látogatják – mondta az InfoRádiónak Kováts Lajos, a galéria vezetője. A szerkezet megforgatásával a rengeteg áldást szór szét, így mindenki, aki használja, egy picit jobbá teszi a világot – tette hozzá. Az építmény jövőbeli helyszínét már kijelölték, és a tervek is elkészültek, januárban pedig – a tereprendezéssel – megkezdik a munkálatokat.

A Blitz Galériában rendezett árverés teljes bevételét az imamalom építésére szánják. A résztvevők árverési jutalék nélkül, olcsóbban vásárolhatják meg többek között olyan kortárs alkotók műveit, mint Bak Imre, Bernát András, Bullás József, Szurcsik József. Az építési költségeket 50 millió forintra becsülik, azonban a bronz szobrokról le kellett mondaniuk, hiszen arra további 40 millió forintos árajánlatot kaptak – tájékoztatott a galériavezető.

Kováts Lajos eddig az a tapasztalata, hogy mindenki szívesen segítette az ügyet, sokan önkéntesen dolgoztak az építményen. Az építkezést mindenképpen elkezdik jövőre – tette hozzá.

Forrás: inforadio.hu

Kép: vaszati.wordpress.com

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.