Hírek
2025. Január 28. 09:10, kedd | Helyi
Január 15-től elektronikussá vált az ügyintézés
Amely mindenkit érint, aki a jövőben házat vagy termőföldet ad-vesz. Az e-nyilvántartási rendszer lényege, hogy elektronikus eljárássá alakult az ingatlan adás-vétel.
Az eljárás megindítására az ügyfél és ügyvéd közötti meghatalmazás jogosít, amelyet így elektronikusan kell aláírniuk.
Ezután az eljárás elektronikusan folytatódik tovább. Az új elektronikus rendszer az ügyfelekre nem ró nagyobb terhet, helyettük az ügyvédek vállalnak nagyobb felelőséget, akiknek egy képzést is el kellett végezniük, illetve az okiratokat is hozzá kellett igazítaniuk az új rendszerhez.
(forrás: mti/fotó: illusztráció, pixabay)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 08:27, szombat | Helyi
Táncra perdítik az egész várost
Öt napon át ismét Győr lesz a tánc fővárosa.
2026. Május 16. 08:09, szombat | Helyi
Eredetvédett lesz a rajnai rizling Pannonhalmán
Eredetvédetté teszi a rajnai rizlinget a Pannonhalmi Borvidék.
2026. Május 16. 07:07, szombat | Helyi
Több milliárdos forrásból fejleszt az egyetem
Új laborokkal, korszerű digitális eszközökkel és megújult tantervekkel erősítette képzéseit a Széchenyi István Egyetem egy európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztési program révén.
