Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2010. Július 14. 09:00, szerda | Helyi
Forrás: Nyugathír

Járműtervező fiatalok győri versenye: középpontban a kreativitás

Járműtervező fiatalok győri versenye: középpontban a kreativitás

A veszprémi Ipari Szakközépiskola és Gimnázium csapata nyerte az elmúlt hétvégén az Audi Kreaktivity 2010" győri vetélkedőjét. Az Audi Hungaria harmadik alkalommal rendezett műsz

Ez a verseny lehetőséget kínál az Audi Hungaria számára, hogy idejekorán vonzó munkaadóként mutatkozhasson be a középiskolások körében is. Látjuk, hogy a jövőbeni potenciális munkavállalóink hatékony csapatmunkára képesek és kreatív megoldásokat alkalmaznak", mondta Rozman Richárd, személyügyekért felelős ügyvezető a díjátadón.

A versenyt magyarországi középiskolák és gimnáziumok számára hirdették meg. A számos pályázó közül a nyolc legjobb három-hat tagú csapat jutott be a győri döntőbe. A döntőn az első feladat a jármű német nyelven történő bemutatása volt, majd az előírt 20 méteres táv megtétele. A csapatok teljesítményét az Audi Hungaria jármű- és motorgyártó szakembereiből álló szakmai zsűri értékelte. A zsűri munkáját Pálinger Katalin, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának világklasszis kapusa tiszteletbeli tagként támogatta.

"A versenyek, mint amilyen az Audi Kreaktivity is, olyan kihívást jelentenek a számunkra, melyen nemcsak az ötletelésben, hanem a megvalósításban is megmutathattuk kreativitásunkat. Győzelmünknek nagyon örülünk és büszkék vagyunk, hiszen közel két hónap munkája hozta ezt a szép eredményt", mondta Fódi Tamás, a veszprémi Ipari Szakközépiskola és Gimnázium csapatának kapitánya, az iskola végzős diákja.

A legjobb csapat jutalma egy háromnapos ingolstadti látogatás az Audi AG-nál és egy Audi élményvezetés. A zsűri további értékes különdíjjal jutalmazta a budapesti Száraznád Oktatási Központ csapatát dizájn", a győri Lukács Sándor Szakképző Iskola diákjait sebesség" és a nyíregyházi Bánki Donát Műszaki Középiskola csapatának pályaművét innováció" kategóriában.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 08:06, péntek | Helyi

Felavatták a Konfuciusz Intézetet az egyetemen

A győri campuson tartott ünnepségen avatták fel a Széchenyi István Egyetem Konfuciusz Intézetét. Az új szervezet mérföldkő a magyar–kínai felsőoktatási, tudományos és kulturális együttműködésben.

2026. Január 30. 07:11, péntek | Helyi

Karácsonyfagyűjtés: már csak pár nap!

A Győr-Szol Zrt. január 31-ig biztosítja a karácsonyfák közterületi elhelyezését Győrben. 120 kijelölt gyűjtőhelyen lehet leadni a fenyőket.

2026. Január 29. 08:25, csütörtök | Helyi

Győrben tanul a legjobb, Európában tanuló afrikai hallgató

2026. Január 29. 08:10, csütörtök | Helyi

Közgyűlés pénteken: Ismét maratoni lesz a vita?

A címben szereplő kérdést megválaszolni most még nem tudjuk, de az biztos, hogy 22 napirendi pontot kell megtárgyalnia a testületnek,