Hírek
2012. Február 28. 12:35, kedd |
Helyi
Forrás: Nyugathír
Javaslat Győrből: életközösséghez kössék a pótszabadságot!
A gyermekek után járó pótszabadság anomáliájáról, a Tesco-pénztárosok garantált bérminimumának elmaradásáról...
valamint a komáromi Nokia-dolgozók elbocsátásának körülményeiről tartottak sajtótájékoztatót szakszervezeti vezetők Győrben.
A Munka Törvénykönyvének változásával ez évtől megduplázódott a gyerekek után járó pótszabadság, azaz mindkét szülő igénybe veheti, ha munkavállaló. A Vasas Szakszervezet szerint több esetben méltánytalan lehet, hogy ezt olyan vér szerinti szülő veszi igénybe, aki egyáltalán nem törődik a gyermekével, és nem is él együtt vele.
Molnár Ákos régióvezető titkár, Vasas Szakszervezet: "Úgy véljük, hogy sokkal helyesebb volna egy életközösséghez kötni ezt a pótszabadságot, tehát azokhoz a szülőkhöz, gyámhoz, nevelőszülőkhöz, akik valóban egy életközösséget alkotnak, és részt vesznek a gyermeknek a nevelésében. Ezt az anomáliát nagyon jó lenne megszüntetni."
Perelni is hajlandó a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete, hogy megkapják elmaradt, garantált minimálbérüket a Tesco-pénztárosok. A munkaügyi felügyelőség négy dél-alföldi áruházban ellenőrizte, hogy az alkalmazottak hozzájutnak-e a juttatáshoz, ám amikor legfelsőbb bírósági döntés kötelezte a társaságot a fizetésre, akkor azt nem mindegyik hipermarket esetében tették meg, csak azokban, ahol a vizsgálat folyt.
Potyondi Antal megyei vezető, Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete: "Ők nem tekintették a pénztárosi munkakört szakképzett munkakörnek, ezért azt mondták, hogy oda nem kell szakképzett ember, és ezért nem fizették meg a szakképzett bérminimumot. Amit mi természetesen nem tartunk helyesnek, hiszen ha valakinek szakképzettnek kell lenni, akkor a pénztárosnak igen."
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy február közepén megkezdődtek a tárgyalások a komáromi Nokia-gyár, és az üzemi tanács, valamint a szakszervezetek vezetői között. Az érdekképviselet szeretne mielőbb megállapodni arról, hogy milyen végkielégítés mellett, milyen határidőkkel kezdődik meg az év végéig tartó leépítés.
László Zoltán elnök, Nokia Üzemi Tanács: "Mi összerakunk egy több alternatívából álló csomagot, ezt február 16-án átadtuk a munkáltatónak, és erre még nem kaptunk semmilyen reakció, se igent, se nemet, se tárgyalás nem volt ebben a kérdéskörben, tehát gyakorlatilag a kiválasztás, amiben előrébb mentünk."
A Vasas Szakszervezet és az MSZOSZ pályaorientációs pontokat hoz létre Győrben, Komáromban és Tatabányán, hogy segítséget adjon a távozó dolgozóknak az elhelyezkedéshez. A Nokiánál február 8-án jelentették be, hogy a 4400 dolgozóból 2300-nak megszűnik a munkahelye.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi
Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját
Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.
2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi
Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában
Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.
2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi
Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem
Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.
2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi
Változik a Dunakapu téri piac helyszíne
Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.
