Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2016. Március 09. 12:23, szerda | Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város honlapja

Javaslat tehető az idei Kitaibel Pál Környezetvédelmi Emlékérem díj adományozására

Javaslat tehető az idei Kitaibel Pál Környezetvédelmi Emlékérem díj adományozására

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének 11/2013. (II. 22.) önkormányzati rendelete alapján \"Kitaibel Pál Környezetvédelmi Emlékérem” díj adományozható

A "Kitaibel Pál Környezetvédelmi Emlékérem” díj - évente legfeljebb egy elismerésre javasolt részére adományozható -, annak a természetes, jogi személynek vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságnak, aki vagy amely Győr város környezetvédelméért kimagasló munkát végez.

A díj odaítélésére javaslatot tehetnek: Győr MJV polgármestere, Győr MJV önkormányzati képviselői, győri székhelyű civil szervezet a legfőbb szerve döntése alapján, valamint párt győri szervezete.

Az indoklással alátámasztott írásos jelöléseket legkésőbb 2016. április 15-ig kell eljuttatni a Polgármesteri Hivatal Településfejlesztési Főosztályához Fűke Péter főosztályvezető részére.(9021 Győr, Városház tér 1.). A megadott határidőig a benyújtott javaslatoknak tartalmaznia kell az elismerésre javasolt személy nevét vagy megnevezését, születési vagy alapítási helyét, foglalkozását vagy tevékenységi körét. Az elismerésre javasolt életútjának, munkásságának, teljesítményének, tevékenységének ismertetését, valamint az elismerés megjelölését és részletes indokolását. A Díjat Győr Megyei Jogú Város polgármestere adományozza a Városstratégiai Bizottság javaslata alapján 2016. június 5-i Környezetvédelmi Világnap alkalmából rendezett ünnepségen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 08:22, szombat | Helyi

Per Johansson: Mind a négy csapat képes lehet a győzelemre!

Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) bécsi székhelyén, az Európai Kézilabdázás Házában sorsolták ki 2026. április 27-én az Raiffeisen Bank EHF FINAL4 WOMEN 2025 elődöntőinek párosításait.

2026. Május 02. 08:07, szombat | Helyi

Győr olyat tett, amit eddig nem: élt a felterjesztési jogával

Balog-Farkas Renáta, Győr környezetvédelmi tanácsnokának javaslatára a képviselő-testület az 1989-es rendszerváltás óta először élt felterjesztési jogával az Országgyűlés irányába.

2026. Május 02. 07:11, szombat | Helyi

A Győr-Szol és a Győr Projekt ügyben is akciózott a rendőrség

Kedden rendőrségi nyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél, az eljárás előzménye:

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.