Hírek
2020. Január 24. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Javítóintézetbe küldték a szüleit megkéselő fiatal lányt
Négy év javítóintézeti nevelésre ítélte a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön azt a fiatal lányt, aki megkéselte apját és nevelőanyját egy évvel ezelőtt a Pest megyei Csemőn.
A fiatalkorú vádlott 2019. január 24-én reggel csemői otthonában egy meghiúsult szökési kísérlet után szóváltásba keveredett egyik családtagjával, majd "Megöllek titeket!" felkiáltással kést fogott, és édesapját egyszer mellbe, az ő segítségére siető mostohaanyját pedig egyszer vesetájékon szúrta.
A tovább támadó vádlottat megsérült apja és egy másik ember fegyverezte le. A kiérkező hatóságok a lányt előbb egy ceglédi, majd egy fővárosi pszichiátriára szállították, később javítóintézetbe került.
A fiatal lány és ikertestvére viselkedése miatt a sértettek korábban már többször pszichiáterhez fordultak, ennek annyi eredménye lett, hogy nyugtatót írtak fel a gyerekeknek. A szülők többször hívtak mentők, rendőrt, már 2018 őszén kérték a gyámhivatalt, hogy a gyerekeket helyezzék el a családtól máshová. A késelés előtti hetekben többször intézkedett a családnál a gyámhatóság és a rendőrség.
A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítéletében a lányt több ember sérelmére elkövetett emberölés kísérletében bűnösnek mondta ki, és 4 évre elrendelte javítóintézeti nevelését. A vádlott legkorábban a javítóintézeti nevelés felének letöltése után bocsátható el ideiglenesen az intézetből.
Az ítélet fellebbezések hiányában jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
