Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2024. Január 28. 07:14, vasárnap | Helyi

Jelentősen nőtt a keresztfélévben felvettek száma a Széchenyi István Egyetemen

Jelentősen nőtt a keresztfélévben felvettek száma a Széchenyi István Egyetemen

Az Oktatási Hivatal közzétette a keresztféléves felvételi eljárás ponthatárait, melyek értelmében a tavalyinál 21 százalékkal több

Összesen 273 hallgató kezdheti meg tanulmányait februártól a győri Széchenyi István Egyetemen.

A legtöbb hallgató a Kautz Gyula Gazdaságtudományi, az Audi Hungaria Járműmérnöki, valamint a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar képzéseire jutott be. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Karra felvettek száma több mint másfélszerese az egy évvel ezelőttinek, de jelentős bővülést produkált a gazdaságtudományi és az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar is (az előbbi 36, az utóbbi 28 százalékosat). A műszaki menedzser, az ellátásilánc-menedzsment, a vezetés és szervezés, a gazdálkodási és menedzsment, a járműmérnök, valamint a közlekedésmérnök szak számított a leginkább slágernek.

„Az adatok alapján a gazdaságtudományi, valamint a legkorszerűbb technológiákhoz kapcsolódó képzési területeken intézményünk vonzereje továbbra is kiemelkedő, de emellett agrár- és humánképzéseink is keresettek. Külön öröm, hogy sikeresen, magas létszámmal indulhat el az új, ESG – környezeti, társadalmi és irányítási szakember mesterszakunk” – összegzett dr. Kovács Zsolt, az egyetem általános és oktatási elnökhelyettese.

Fotó: Dudás Máté

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi

Megújult az Aranypart II., grillház is nyit

Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.

2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi

Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok

A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.

2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi

Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál

Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.