Hírek
2012. Január 01. 02:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata
Újévi köszöntő Győrben
Boldog újévet Győr, boldog újévet győriek! Nagy öröm számomra, hogy ilyen sokan, együtt ünnepeljük az újesztendő beköszöntét. Kívánom, hogy minden fogadalmuk, amelyet éjfélkor tettek, váljon valósággá!
Kedves Győriek!
Küzdelmes, munkával teli évet zártunk 2011-el. A tavasszal rendezett Nemzetközi Idegenforgalmi Kiállítás díszvendégeként nagy sikerrel mutatkozott be városunk.
A Széchenyi-egyetem szomszédságában megkezdődött a Mobilis Interaktív Kiállítási Központ építése. A győri csodák palotája, amelynek célja a szórakoztatva nevelés, és a gyermekek tudományos ismereteinek bővítése, márciustól fogja lenyűgözni a nagyközönséget.
Győr összefogott a vonzáskörzetébe tartozó településekkel is. Rövidesen egy impozáns látogatóközpont nyílik a Baross úton, amely együtt népszerűsíti a megyeszékhely és környezetének gazdaságát és turizmusát.
Folytatódott a belváros rehabilitációja: a megszépült Széchenyi tér után új, modern, európai közösségi térré válik majd a Dunakapu tér is.
5 százalék alá csökkent, és ezzel országosan Győrben a legalacsonyabb munkanélküliség. Az Audi 900 millió eurós gyárbővítési beruházást indított, amelyhez Magyarország Kormánya 13 milliárd forintos támogatást nyújtott.
Győr megpályázta a 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál rendezési jogát: a közel 10 milliárdos állami garanciavállalással minden eddiginél jelentősebb sportlétesítmény-fejlesztési program valósulhat meg városunkban.
A folyamatban lévő 11 milliárd forintos fejlesztéssel Magyarország egyik legkorszerűbb egészségügyi intézményévé válik a győri Petz Aladár kórház.
És a legfrissebb hír: az Állami Számvevőszék vizsgálata Győr város pénzügyi gazdálkodását minősítette az egyik legstabilabbnak az országban.
Röviden, csak néhány fejlemény, amelyet kiragadtam Győr töretlen fejlődésének sikertörténetéből.
Ezeket a sikereket nem érhettük volna el, ha Önök, győriek nem állnának az önkormányzat mellett, ha nem szeretnék a városunkat, és ha nem támogatnák azt a programot, amelyet Borkai Zsolt polgármester meghirdetett. Köszönet érte mindenkinek!
Kedves Győriek!
Győr Magyarország motorja! A jövő Győrben épül! Győr a jövő városa!
Kérem Önöket, hogy továbbra is támogassák a munkánkat, mert Együtt sikerülni fog!
Ezen gondolatok jegyében kívánok valamennyi győrinek reményteljes újesztendőt és hozzá jó egészséget 2012-re!
Boldog Újévet minden győri polgárnak!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
