Hírek
2013. Február 12. 17:14, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: a kormány új kémprogramot indít
155 millió forintból, közbeszerzés alól mentesített beszerzéssel új kémprogramot állít fel a kormány - jelentette ki az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának keddi ülése után a testület jobbikos tagja.
Mirkóczki Ádám az MTI-nek elmondta: a honvédelmi bizottság - amelynek szintén tagja - hétfőn tárgyalta meg az erről szóló előterjesztést és a kormánytöbbség támogatásával el is fogadta azt. Így lényegében megnyílt az út egy olyan informatikai rendszer kiépítése előtt, amely soha nem látott mértékű minősített adatból álló adatbázist kezelhet - fogalmazott a jobbikos politikus.
Tájékoztatása szerint az új programban ugyanis egyesítik a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ (SZEBEK), az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK), a Terrorelhárítási Központ (TEK), az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) és a szakszolgálatok belső információs szolgálatának adatait. Ez pedig a Jobbik szerint komoly aggályokat vet fel, ahogyan az is, hogy a kormány képviselőjének kedden a nemzetbiztonsági bizottság előtt elmondott szavai szerint akár a magánlevelezéseket is képes lesz megfigyelni.
A Jobbik éppen ezért felszólítja a Belügyminisztériumot, hogy a nemzetbiztonsági bizottság következő ülésén számoljon be arról: kik működtetik majd az új rendszert, kik hozzák létre, kik ellenőrzik, kik használják, kinek a vezetésével és főleg milyen jogszabályi háttér mentén és milyen céllal - tette hozzá Mirkóczki Ádám.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
