Hírek
2022. Február 07. 13:56, hétfő | Helyi
Jól keresnek a Győrben diplomázott fiatalok
A Diplomás Pályakövetési Rendszer adatai szerint a Széchenyi István Egyetemen végzett szakemberek számíthatnak a legmagasabb fizetésre a gépészmérnök és a villamosmérnök alapszakon végzettek közül
Megelőzve az összes többi hazai felsőoktatási intézményt. – közölte a győri egyetem.
A Győrben diplomázók átlagosan mintegy bruttó 460 000 forintos jövedelmet értek el az országos átlagot jelentő 429.000 forinttal szemben. A Széchenyi-egyetemről kikerülő villamosmérnökök országosan a legmagasabb, 540 000 forintos átlagbérre számíthatnak, ami mintegy 18 százalékkal magasabb, mint a hazai átlag.
Az adatokból az is kitűnik, hogy a Győrből kikerülő műszaki végzettségű hallgatók átlagosan egy hónap alatt találják meg munkahelyüket, amely ugyancsak jóval kedvezőbb, mint 1,6 hónapos magyarországi átlagmutató.
A Diplomás Pályakövetési Rendszer adatai alapján a Széchenyi István Egyetemről általánosságban is elmondható, hogy előkelő helyen szerepel, hiszen például a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karának kereskedelem és marketing szakos hallgatói is a legmagasabb bérezésre számíthatnak az országos összevetés szerint (416.159 forintra, amely mintegy 25 százalékkal magasabb, mint a 332.872 forintos országos átlag). A Győrben végezett informatikusok országos összehasonlításban második helyen állva szintén jelentősen meghaladják a 487.775 forintos hazai átlagot, ők 549.773 forintos keresetre számíthatnak, munkát pedig a leggyorsabban, átlagosan fél hónap alatt találnak maguknak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 08:29, péntek | Helyi
Iskolák kapták a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjat
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata idén harmadik alkalommal rendezte meg évzáró gazdasági eseményét és a város egyik legrangosabb elismerésének, a Baross Gábor – Győr Gazdaságáért díjnak átadóünnepségét.
2025. December 19. 08:05, péntek | Helyi
Sokat tettek a drogprevenció és bűnmegelőzés területén
Az önkormányzat minden évben két olyan szakembert részesít elismerésben, akik a drogprevenció, az egészségfejlesztés, a kezelés vagy a kínálatcsökkentés területén kiemelkedő, példaértékű munkát végeznek.
2025. December 19. 07:03, péntek | Helyi
Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben
Pezseg most az élet, koncertözön a Bridge-ben
2025. December 18. 08:24, csütörtök | Helyi
Több mint 370 alkotás érkezett az adventi rajzpályázatra – adták át a díjakat
Ünnepélyes keretek között adták át a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett adventi rajzpályázat díjait.
