Hírek
2016. November 17. 14:17, csütörtök |
Életmód
Forrás: MTI
Jótékonysági vásár a Várkert Bazárban
A Tűzoltó utcai Gyermekklinika leukémiás és daganatos betegeit segítő Őrzők Alapítvány számára gyűjtenek a Várkert Bazárba november 26-ra szervezett jótékonysági vásáron civil szervezetek.
A kezdeményezéshez csatlakozó több mint 50 szervezet, cég és magánszemély mézeskalácsokat, fürdőgolyókat, mécseseket, koszorúkat, vagy karácsonyfadíszeket készít a vásárra, hogy az eladásukból befolyt összegből olyan családi otthon felújítását támogassák, ahol a beteg gyerekek együtt lehetnek szüleikkel a sokszor hosszúra nyúló kezelések alatt - fejtette ki Király Nóra, a vásárt szervező Fiatal Családosok Klubjának (FICSAK) alapítója, csütörtöki sajtótájékoztatón Budapesten.
A vásár mellett a programon a kisgyerekeket ringatóval, a nagyobbakat logikai vetélkedőkkel, kézműves sarokkal és koncertekkel várják.
"Minden családban a legfélelmetesebb dolog, ha egy kisgyermek megbetegszik, ezért is volt természetes, hogy kollégáimmal együtt csatlakoztunk a felkéréshez és saját készítésű mézeskalácsaink árusításával fogjuk segíteni a vásár sikerét" - mondta el Vitályos Eszter, európai uniós fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár.
Sikota Krisztina, a Várkert Bazár kulturális igazgatója elmondta, hogy az intézmény nemcsak karácsonykor, de az év más napjain is rendszeresen áll különböző jótékonysági kezdeményezések mellé.
A program a gyűjtés mellett jó alkalmat teremt arra is, hogy a résztvevők megismerkedjenek a civil szervezetek sokszínű tevékenységével.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód
Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton
Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.
2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód
Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása
Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.
2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez
Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.
