Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2023. Október 17. 07:14, kedd | Helyi

Jövő pénteken indul a győri fővonal felújításának legnehezebb szakasza

Jövő pénteken indul a győri fővonal felújításának legnehezebb szakasza

Új fázisához érkezik a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonal Szárliget és Biatorbágy közötti szakaszának felújítása október 27-én – hívta fel a figyelmet a MÁV.

Ekkortól a munkálatok egyidejűleg érintik mindkét vágányt, ezért három héten keresztül szünetelni fog a vonatközlekedés Szárliget és Biatorbágy, éjszakánként pedig Szárliget és Budaörs között, vonatpótlóbuszok szállítják majd az utasokat.

Az utasokat arra kérik, hogy a szokásosnál nagyobb ráhagyással tervezzék meg utazásukat, mert a menetidők érdemben hosszabbodhatnak. A hosszabb közúti menetidők miatt a távolsági és nemzetközi vonatokkal utazóknak 45-60 perccel, az elővárosban utazóknak 10-30 perccel hosszabb eljutási idővel érdemes számolni.

A pályafelújítás második szakaszával összefüggésben változik az 5-ös számú vasútvonal forgalmi rendje is, a tehervonatok forgalmát a győri fővonalról átmenetileg a Székesfehérvár-Komárom vonalra terelik át. Emiatt a személyszállító vonatok közlekedése itt szintén szünetelni fog, az utasokat Székesfehérvár és Komárom között ugyancsak vonatpótló buszok szállítják.

A változásokról és a menetrendekről részletesen itt lehet tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi

Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot

Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.

2026. Június 05. 08:06, péntek | Helyi

Megérkeztek a belvárosi virágoszlopok

A Győr-Szol még márciusban ültetett palántákat a győri belvárosba szánt virágoszlopokba és virágpiramisokba. A palánták mostanra kivirultak, már láthatjuk is őket.

2026. Június 05. 07:05, péntek | Helyi

Vasárnap estig tart Győrben a színházi fesztivál

Ismét Győr ad otthont a Duna Nemzetközi Színházi Fesztiválnak.

2026. Június 04. 08:23, csütörtök | Helyi

Most már hivatalos: Borbély Balázs a Ferencváros új vezetőedzője

A Ferencváros vezetősége mindenben megállapodott Borbély Balázzsal, így a 46 éves felvidéki szakember lett a labdarúgó NB I-ben 36-szoros bajnok együttes vezetőedzője.