Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2016. Július 27. 21:18, szerda | Bulvár
Forrás: MTI-V, Fotó: The List

Juliette Binoche francia színésznő lesz a miskolci CineFest idei díszvendége

Juliette Binoche francia színésznő lesz a miskolci CineFest idei díszvendége

Juliette Binoche Oscar-díjas francia színésznő lesz a díszvendége a 13. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválnak, amelyet szeptember 9. és 18. között rendeznek meg a miskolci Művészetek Házában.

A fesztivál Krzysztof Kieslowski lengyel rendező Három szín: Kék című filmjének vetítésével kezdődik, amelyben Juliette Binoche játssza a főszerepet - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott szerdai közleményében.
Az Oscar-díjas francia színésznő a fesztiválon különdíjat kap, és megemlékezik Kieslowskiról, a húsz éve elhunyt rendezőről, a modern filmművészet egyik legjelentősebb alakjáról.
Az esemény CineClassics-blokkjában - amely Szabó István védnökségével 2010 óta mutat be filmtörténeti klasszikusokat és ritkaságokat - szeptember 10-én vetítik Krzysztof Kieslowski Három szín: Fehér című filmjét, míg a trilógia harmadik részét a Három szín: Piros című alkotást másnap láthatja a közönség.
Mint írják, Juliette Binoche-t a magyar közönség Az angol beteg című nyolcszoros Oscar-díjas filmből ismerheti, de nagy sikerrel játszották Magyarországon A lét elviselhetetlen könnyűségét, melyben Daniel Day-Lewis volt a partnere, valamint a Csokoládét is, amelyben Johnny Deppel játszott. Az Oscar-díjas színésznő olyan alkotókkal forgatott, mint Jean-Luc Godard, Michael Haneke vagy Abbasz Kiarosztami.
A szervezők felhívják a figyelmet arra, hogy július végéig még nevezhetnek a 18-35 év közötti magyarországi alkotók a fesztivál CineNewWave nevű új versenyprogramjába kisjáték-, rövid- és animációs filmekkel. Az elbírálásnál előnyt jelent, ha a film magyarországi premier. A versenyprogramba beválogatott műveket a fesztivál hivatalos szelekciójában mutatják be. A fődíj bruttó egymillió forint.
Augusztus 5-ig várják a jelentkezéseket a Jameson Cinefest és a FIPRESCI (Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége) közös kezdeményezéseként idén elsőként megvalósuló Critical Skills Workshopra. A szakmai eseményre 30 év alatti magyar, cseh, horvát, lengyel, román, szerb, szlovák és szlovén filmkritikusokat és filmes újságírókat várnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 04. 17:00, hétfő | Bulvár

Manga-napot tart a Néprajzi Múzeum

A Néprajzi Múzeum május 9-én egész napos programsorozattal kapcsolódik a Manga - Hokuszai - Manga kiállításhoz.

2026. Április 30. 15:00, csütörtök | Bulvár

Sziget - Újra lesz mínusz egyedik és nulladik nap

Mások mellett Skrillex, a Bring Me The Horizon, a Florence + The Machine, Zara Larsson és Lewis Capaldi is fellép az idei Sziget fesztiválon.

2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár

Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken

Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.

2026. Április 27. 07:40, hétfő | Bulvár

A Guardian értesülése szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát

Folyamatosan szállnak fel Bécsből olyan magánrepülőgépek, amelyek állítólag az Orbán-kormány idején meggazdagodottak vagyonát szállítják