Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2018. Június 29. 08:45, péntek | Belföld
Forrás: mti

Június utolsó napjaiban is változékony lesz az idő

Június utolsó napjaiban is változékony lesz az idő

A hétvégén is marad a változékony idő: esőre, napsütésre is készülni kell. Ezzel együtt június utolsó napjaiban sem várható kánikula, július elsején pedig néhol 20 fokig sem melegszik a hőmérséklet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.

Pénteken néhány órás napsütésre főként a délelőtti órákban lehet számítani. Sokfelé várható zápor, zivatar, illetve tartósabb eső. Felhőszakadás veszélye miatt péntekre Budapestre, Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok és Tolna megyére elsőfokú figyelmeztetést is kiadtak felhőszakadás veszélye miatt. Emellett a szél élénk, a Nyugat-Dunántúlon és a Zempléni-hegység tágabb környezetében erős lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-19, a legmagasabb hőmérséklet 23-29 fok között valószínű.

Szombaton napos idő várható, de a Duna-Tisza-közén előfordulhat helyenként záporeső. Nagy területen erős, helyenként viharos lesz a szél. A leghidegebb órákban 15-20 fok lehet. Napközben 21-27 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap, július elsején is napsütéses lesz az idő, északkeleten lehet néhol zápor és helyenként megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet általában 9-15 fok között valószínű, a nappali maximumok 19-24 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának