Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2024. Szeptember 01. 07:13, vasárnap | Helyi

Kalauz nélküli vonatok indulnak a győri vonalon is

Kalauz nélküli vonatok indulnak a győri vonalon is

Szeptember 16-tól Budapest és Esztergom között, valamint a Budapest-Győr vonalon a reggeli csúcsidőszakban

Bicske és Budapest-Kelenföld között közlekedő G10-es, egy-egy Déli pályaudvar és Komárom közötti S10-es, valamint a hétvégente közlekedő egyes – szeptember 2-tól már Rába InterRégió elnevezésű – vonatokon fog megvalósulni a jegyvizsgáló nélküli közlekedés – közölte a MÁV.

Hozzátették, hogy szeptember 30-tól a Budapest és Székesfehérvár közötti vonalon közlekedő S36 és G43-as járatokat, valamint a Déli pályaudvarról Százhalombattára és Pusztaszabolcsra induló S40-es vonatokat vonják be az új rendszerbe.

Október 14-től pedig az előváros keleti részét is eléri a változás: a Nyugati pályaudvar és Monor között közlekedő S50-esek, hétköznap egyes ceglédi, illetve hétvégente egyes szolnoki vonatok, a Keleti pályaudvar és Sülysáp, illetve éjszaka Nagykátára közlekedő S60-osok és a Keleti és Gödöllő közötti S80-as személyvonatok fognak jegyvizsgáló nélkül közlekedni – írták.

Jelezték, hogy az érintett vonalakon teszt jelleggel vezetik be a kalauz nélküli közlekedést.

Az utazás során felmerülő utazási kérdéseket a MÁVDirekt telefonos ügyfélszolgálatán keresztül vagy a MÁV-VOLÁN-csoport új utazástervezőjén az EMMA-n és a MÁV-applikáción keresztül lehet tisztázni, ezek elérhetőségéről is tájékoztatjuk az utasokat – közölte a vasúttársaság.

Címkék: kalauz, MÁV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 08:24, kedd | Helyi

Az Audi ETO játékosainak egészségére is vigyáz az egyetemi centrum

A Győri Audi ETO KC és a Széchenyi István Egyetem tulajdonában működő UniMedical Center azáért kötött együttműködési megállapodást, hogy a játékosok még magasabb színtű egészségügyi háttérrel rendelkezzenek.

2026. Május 26. 08:08, kedd | Helyi

Láthatóvá tennék a győri turisztikai régiót

Hogyan válik egy térség valóban láthatóvá? Mit tanulhatunk Miskolctól vagy a Balatontól? Milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának a brandépítésben?

2026. Május 26. 07:08, kedd | Helyi

Véget ért az adakozás a pannonhalmi gázrobbanás miatt

Lezárultak a januári pannonhalmi gázrobbanás károsultjainak megsegítésére indított gyűjtések, a két támogatási akció során összesen több mint 8,7 millió forint gyűlt össze a tragédiában érintett családok számára.

2026. Május 25. 08:21, hétfő | Helyi

KisTri Team SE: Országos bajnoki címmel és több kiemelkedő

Újabb erős versenyhétvégét zárt a KisTri Team SE: az egyesület sportolói Tiszaújvárosban, az év első rangos hazai triatlon eseményén és első idei triatlon országos bajnokságán álltak rajthoz.