Hírek
2013. December 18. 14:29, szerda |
Helyi
Forrás: police.hu
Kapuvári buszbaleset: túllépte a sebességet, lejárt jogosítvánnyal vezetett a sofőr
Az autóbuszt vezető F. Gábor lejárt jogosítvánnyal vezette a járművet.
Előzmények
A 85. számú főúton Vitnyéd felől Kapuvár irányába közlekedett 2013. szeptember 7-én 13 óra 55 perckor személygépkocsijával K. Mihály kapuvári lakos. A 69 éves sofőr figyelmetlensége miatt letért a jobb oldali útpadkára, majd áttért a szembejövő forgalmi sávba és összeütközött a Sopron irányába közlekedő autóbusz jobb oldali elejével. Az autóbusz vezetője megpróbálta elkerülni az ütközést, a hirtelen kormánymozdulattól járműve megdőlt és az árkon át a szántóföldre csapódott. A balesetben az autóbusz utasai közül ketten életüket vesztették, heten súlyosan, nyolcan könnyebben megsérültek.A személygépkocsi vezetője a baleset okozásáért a felelősséget teljes mértékben elismerte.
A biztonsági öv használata életmentő lehetett volna
A rendőri vizsgálat megállapította, hogy a biztonsági övekkel felszerelt autóbuszon az öveket senki sem használta. Az orvosszakértő véleménye szerint, amennyiben az utasok használják a biztonsági övet, a halálhoz vezető sérülések elmaradtak volna, a súlyosan sérültek is csak könnyű sérülést szenvedtek volna.
Az autóbusz nem vezethette volna a buszt
Az autóbusz a baleset időpontjában a közúti közlekedésre alkalmas állapotban volt, de érvényes műszaki engedéllyel nem rendelkezett. Az autóbuszt vezető F. Gábor lejárt jogosítvánnyal vezette a járművet. A rendőrség a jármű tulajdonosa ellen érvénytelen hatósági engedéllyel vagy jelzéssel való közlekedés szabálysértése, valamint a buszvezetővel szemben érvénytelen hatósági engedéllyel vagy jelzéssel való közlekedés és engedély nélküli vezetés miatt kezdeményezett szabálysértési eljárást. A szakértői vizsgálat megállapította, hogy az autóbusz vezetője a megengedett sebességet túllépte.
A balesetet okozó férfi ellen vádemelési javaslat
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság K. Mihály kapuvári lakos ellen tömegszerencsétlenséget eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a vizsgálatot befejezte. Az ügy iratait vádemelési javaslattal küldte meg a Győri Járási Ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi
50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától
2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.
2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi
Lassulni tanítanak a „kacifántosok”
December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.
2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi
Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók
Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.
2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi
Íme a győri advent
A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.
