Hírek
2012. Június 13. 18:45, szerda |
Helyi
Forrás: mti
Kávé- és snack-automaták kerülnek a GYSEV-vonatokra
A Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) kávé- és snack-automatákat helyez el a vonatain - jelentette be a vasúttársaság vezetése szerdán Sopronban.
Kövesdi Szilárd vezérigazgató a sajtótájékoztatón elmondta: a három legsűrűbben használt modelljük egy-egy kocsijában próbálják ki a szolgáltatás iránti érdeklődést, és egy hónap múlva döntenek arról, tesznek-e hasonló automatákat a többi szerelvényre is. Jelezte: többhónapos előkészítésre volt szükség, hogy megoldják a felmerülő problémákat. Ezek között említette, hogy az automatáknak olyan környezetben kell működniük, ahol jelentős a hőingadozás, valamint biztosítani kellett a folyamatos áramellátást, illetve kiküszöbölni a mozgás jelentette hatásokat. Ungvári Csaba, a MÁV-Start Zrt. vezérigazgatója az eseményen jelezte: ha a GYSEV kísérlete beváltja a reményeket, cégük is bevezetheti ezt a szolgáltatást. Emlékeztetett arra, hogy az IC-vonatokon június 15-étől megszüntetik a jelentős veszteséget termelő büfékocsikat. Ezek helyébe léphet az automaták nyújtotta szolgáltatás. Korábban bevezetett komfortnövelő szolgáltatásaikhoz hasonlóan ez sem pénz, hanem szándék és akarat kérdése volt - hangsúlyozta Dávid Ilona, a GYSEV Zrt. elnöke, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója. Mint mondta, elsődleges feladatuk a közösségi közlekedés megújítása, népszerűvé tétele, ebbe az elképzelésbe illeszkednek a kis vagy - mint jelen esetben - minimális befektetési igényű megoldások.
Fotó: kisalfold.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi
A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett
Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.
2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi
Tovább zöldülhet a Szigetköz
Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.
2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi
Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton
Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.
2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi
Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben
A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.
