Hírek
2017. December 19. 14:00, kedd | Helyi
Képzőművészeti alkotópályázatot hirdet a Generációk Háza
„Szülőhelyem, szülőföldem” címmel, egyéni alkotópályázatot hirdet a Generációk Háza Művelődési Központ, felső tagozatos általános iskolások és középiskolások részére.
A pályázati felhívás a Magyar Kultúra Hete programsorozathoz kapcsolódik, célja olyan személyes műalkotás létrehozása, mely megtestesíti mindazt, amit a pályázó számára Győr városa jelent.
A pályázat műfaji megkötés nélkül kerül kiírásra, a munkák készülhetnek bármilyen technikával (vizuális művészetek, rajz, festészet, kisplasztika, térplasztika, textil, analóg és digitális fotó, stb.)
Rajzok, festmények esetében kérik a munkákat bepaszparturázva leadni.
A pályázás módja:
A pályázatra két kategóriában lehet pályázni:
I. kategória: felső tagozatos általános iskolások
II. kategória: középiskolások
Pályázatot a Győr Megyei Jogú Város közigazgatási területén működő iskolák tanulói nyújthatnak be.
A pályázatra csak egyéni alkotások adhatók be, csoportmunkákat nem áll módukban elfogadni és díjazni.
A pályázat beküldésének módja:
Az alkotásokat személyesen vagy postai úton a Generációk Házába kell eljuttatni.
Cím: Generációk Háza Művelődési Központ 9021 Győr, Aradi vértanúk útja 23.
További információ kérhető telefonon Tóth Laura programszervezőnél: 96/518-032
A pályázat beadási határideje és helye:
2018. január 17. szerda 16 óra – Generációk Háza Művelődési Központ
Az alkotások postai úton való beérkezésének határideje: 2018. január 19. péntek
Kérik, hogy az alkotásokhoz minden pályázó adja meg jól olvashatóan, nagy betűkkel írva:
- teljes nevét,
- életkorát,
- pontos lakcímét,
- iskolája nevét,
- esetleges felkészítő pedagógus nevét,
- saját, illetve a szülő telefonszámát és email címét - ahol díjazás esetén értesíteni tudjuk.
Díjazás:
A zsűri a beküldött műveket a megadott két kategóriában külön-külön értékeli. Mindkét kategóriában 3 alkotás kerül díjazásra, a kiemelt 3 legjobb munka között sorrendet, vagy minőségi különbséget nem állapít meg a zsűri.
A díjazott alkotók fejenként 10.000,- Ft értékű, a Művészeti Szaküzletben (9021 Győr, Bajcsy-Zsilinszky út 38.) levásárolható ajándékutalványban részesülnek.
A nyertes alkotásokról készült fotókat a Generációk Háza honlapján, illetve facebook-oldalán megjeleníti.
Fentieken túl a Generációk Háza valamennyi beküldött alkotásból nyilvánosan megtekinthető kiállítást rendez.
Díjátadás, kiállítás:
Az alkotópályázat díjkiosztó-, illetve kiállítás megnyitó ünnepélyére 2018. január 24. szerdán 14:00 órakor kerül sor a Generációk Háza Művelődési Központban.
A beküldött alkotásokból rendezett kiállítás 2018. január 24-től február 22-ig tekinthető meg az intézmény kiállító termében.
A mű elküldésével a pályázó hozzájárul ahhoz, hogy a Generációk Háza az alkotást nagyközönség előtt bemutathassa, kiállíthassa, weboldalán, illetve Facebook oldalán megjeleníthesse.
Az alkotásokat a Generációk Háza információjában adják vissza a 2018. február 26-tól kezdődően az intézmény nyitvatartási idejében.
Forrás: Facebook
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
