Hírek
2024. Január 03. 09:15, szerda | Helyi
Keresik a vállalkozót a győri MCC központ felújításához
Az egykori szállodát 1978-ban építették a Rába Magyar Vagon és Gépgyár számára.
A kiemelt védettségi területen lévő „kis Hilton” elismert belsőépítészek és neves képzőművészek munkáját dicséri. Ma a Mathias Corvinus Collegium győri központjának ad otthont.
A Káptalandombon lévő épület felújítása nem építési engedélyhez kötött beruházás, mert rendeltetése, használati módja nem változik, a munkát mégis különös gonddal kell elvégezni, írja a Magyar Építők. A szakportál szerint szükség van a létesítmény teljeskörű épületgépészeti elektromos és építészeti felújítására az épület 65 százalékában korszerű gépekkel teljes hálózati kialakítással, de szeretnék elvégezni a belső elektromos hálózat teljes rekonstrukcióját és bővítését is.
A cikk kitér arra is, hogy a gépészeti és elektromos korszerűsítésnek az épület egészét ki kell szolgálnia függetlenül attól, hogy ez a mostani fejlesztés nem terjed ki a központ egész területére, így nem újítják fel a szobaegységeket, az uszodateret, illetve nem építik be a tetőteret sem.
Épületgépészeti és elektromos szempontból azonban cserék és átalakítások nélkül kell lehetőséget teremteni a későbbi felújításokra, illetve funkcióváltásra is.
Kép forrása: MCC
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
